Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamın gözleri 3 gündür kapalı

Furk@n

Bronz 5 Üye
bir adet kırmızı yanaklı su kaplumbağası sahibiyim ve kaplumbağam son 3 gündür sadece suyun içinde duruyor bir gözü açık bir gözü açık bir gözü kapalı yem atıyorum yem yediği yok bugün de sanki bir gözü kırmızılaşmıştı daha önceden bir kaplumabağamı akciğer enfeksiyonundan kaybettim o hep karay çıkar orda dururdu buda tam tersi sudan ayrılmıyor bana eczaneden alabileceğim göz damlası önerirseniz çok mutlu olurum

kaplumbağaya akvaryumda mı plastik kapda mı bakıyorsunuz?

gerekli ekipmanlarınız varmı? akvaryum, su ısıtıcısı, filtre, ısıtıcı lamba, kuru alan vb.

Genta yada gentagut marka göz damlası alın. Gentagut yarı fiyata satılıyor.

Hayvan bir yere gözünü dalaştırmış olabilir mi? Dekor, rampa köşesi gibi. Ya da şebeke suyu fazla klorlu ise yakar.

Geceleri loş bir ışık olmalı. Hayvan hareket ettiğinde çevresini görmeli. Bu sokak lambası ışığı da olur. Led gece lambası da.

Hayvan bir yere gözünü dalaştırmış olabilir mi? Dekor, rampa köşesi gibi. Ya da şebeke suyu fazla klorlu ise yakar.

Geceleri loş bir ışık olmalı. Hayvan hareket ettiğinde çevresini görmeli. Bu sokak lambası ışığı da olur. Led gece lambası da.
dekor olarak hiçbir malzeme kullanmıyorum sadece kuru alan oluşturmak için kullandığım taşlar var bu akşam loş bir lamba takrarım ama gözüne hazar gelse bile bunun halsizlik ve yemek yememeyle alakası nedir

bir de göz damlasını nasıl uygulamam lazım

Gözü acıyorsa ya da yeterince göremiyorsa hayvan mesafeli durur. Tehdit algısına karşı kendinin zayıf olduğunu biliyor. Su içinde uzun süre durması da güvenli alan olduğu içindir. Ani bir durumda tabana kaçması kolaydır.

Lamba ısısını doğrudan alması lazım yaz kış lambayı yakarız. Lamba ısısını algılaması onu kuru alana çıkmaya teşvik eder.

Suda yamuk durma hırıltılı nefes alma yada nefes almada zorlanma var mı? Diğer kaplumbağada görülen belirtiler?

Kuru yerde gözünün resmini çekip atın.

Damlayı sabah akşam ikişer damla her iki gözüne de damlatıp 25-30 dakika kuru yerde bekletin.

teşekkürler fotoyuda müsait olduğunda atarım

Gözü acıyorsa ya da yeterince göremiyorsa hayvan mesafeli durur. Tehdit algısına karşı kendinin zayıf olduğunu biliyor. Su içinde uzun süre durması da güvenli alan olduğu içindir. Ani bir durumda tabana kaçması kolaydır.

Lamba ısısını doğrudan alması lazım yaz kış lambayı yakarız. Lamba ısısını algılaması onu kuru alana çıkmaya teşvik eder.

Suda yamuk durma hırıltılı nefes alma yada nefes almada zorlanma var mı? Diğer kaplumbağada görülen belirtiler?

Kuru yerde gözünün resmini çekip atın.

Damlayı sabah akşam ikişer damla her iki gözüne de damlatıp 25-30 dakika kuru yerde bekletin.

Ekli dosyalar

• 62B12191-58D3-4937-83CD-D25270A0BEA9.jpeg
    62B12191-58D3-4937-83CD-D25270A0BEA9.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 10
  • 253A7A4C-9D32-48E2-B34E-3E7E38955F5A.jpeg
    253A7A4C-9D32-48E2-B34E-3E7E38955F5A.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 11
Kapalı olan taraf sağ gözüydü sabah damla damlattım açılmış gibi

Hafif bir enfeksiyon var. Damlatmaya devam edin. Tam düzeldikten sonra fazladan 2 gün daha kullanın. Tüm mikrop kalıntısı gitsin.

O taşlara alternatif birşey bulun yer kaplaması yanında düşüp hayvanı ezebilir.

Taşlarda gözenekler var. Bunların içinde göz ve kulak enfeksiyonuna neden olan bakteriler ürer.

Taşı soğuk yemesi sebebiyle önermiyorum ama taşlar konacaksa pürüzsüz olmalı.

Suya haftada iki defa 1 damla metilen mavisi damlatın.

Geri