Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kol incinmesi?

busra

Bronz 4 Üye
slm
kaplişim yan yüzmeye başladı dünden beri,
akciğer enf. sandım ama değil,
çok hareketli çok iştahlı,
dün ısıtıcının altında kavga ettiler ondan diye düşünüyorum
sol kolunu da çok az hareket ettiriyor,
sağ da 3 kulaç atıyorsa soldan 1 atıyor ya da hiç oynatmamaya çalışıyor
ne yapmam lazım :/

Cvp: Kol incinmesi?

Evet dediginiz gibi sakatlanmis olabilir, bir elinize alip inceleyin kizariklik gibi anormal birseyler var mi ?

Kuru alan da cok duruyor mu, zorla nefes alma var mi ?

Alisarp' Alıntı:
Evet dediginiz gibi sakatlanmis olabilir, bir elinize alip inceleyin kizariklik gibi anormal birseyler var mi ?

Kuru alan da cok duruyor mu, zorla nefes alma var mi ?

hiçbir şikayeti yok,
kuru alana ben varken çıkmıyor çok korkak ama ışığa sıcak alana kolunu koyuyor
ne yapsam bilemedim
gayet hareketli iştahı yerinde ama kolunu olabildince oynatmıyor

Kabuk boyları arasında 2-3 cm fark olan kaplumbağalarda çoğu zaman bu problemlere rastlanabilmekte.

Kaplumbağalar birbirlerini tanıma ve kabul ettirme döneminde küçük olanın çekingen bir tavırla müdahale edileceğini düşündüğü bacağını içeri çekmesi muhtemel.Yüzüşünün bozukluğu yeterli alan olmamasından kaynaklanabilir.

Kaplumbağalar ve yaşadıkları akvaryum hakkında daha fazla bilgi verilirse;net bir yorum yapılabilir.Özellikle kabuk boyları,akvaryumun ve yüzüşünde problem olan kaplumbağanın fotoğrafı.

saldırı kaynaklı bir durum ise takip etmekte fayda var. tekrar olabilir. ciddi bir hasar yoksa bir haftaya kalmadan düzelir. alisarpın dediği gibi kontrol yapılıp morluk deri yaralanması var mı incelenmeli. tabanda yürürken takip edersin. yürümesi normal ise önemli bir durum yoktur. saldırı sonrası ısırılan ayağı bir süre içerde tutarlar veya saldıran hayvan yaklaştığında gayri ihtiyari içeri çekerler.

Kabuk boylarında 2cm anca fark vardır ama büyük olan o kadar agresif ki diğerine aman vermiyor
neyse ki ufakta toparladı vitamin mineral gizliden verdiğim extra yemler sayesinde
yüzme alanları hakkında sıkıntı yok 5cm lik hayvanlar hepi topu 60*20*40 lık full ekipmanlı akvaryumdalar
elden geldiğince ufağı korumaya çalışacağım bakalım
teşekkür ettim

Geri