Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Konserve Yemler

Zencefil

Bordo Bereli
İnternette kaplumbağam için alternatif yemler ararken Hagen exo terra ürettiği konserve yemlerle karşılaştım.
Türkiye'de bulabildiklerim ipek böceği, salyangoz ve çekirgeden oluşan konseveler.
Bu yemler canlı yemin yerini tutabilecek kalitede üretilmiş ve yüksek değerlerde protein içeren yemlerdir.
Canlı yemlere göre sindirimleri daha kolaydır.
Sürüngenlerin cilt, deri ve tırnak gelişiminde önemli rolü olan yemlerdir.
Ek yem olarak verilmeye uygundur.
Benim bulduğum internet sitesinde fiyatları 16 TL.

İpek böceği:
mailto:/2eb7qyg.jpg
Çekirge:
mailto:/5w0bwx.jpg
Salyangoz:
mailto:/x2vrk5.jpg

Bilgiler mailto: adresinden alınmıştır.

Bu sitede satılıyor: http://www.coustopet.com/asp/brands.asp?brand=Exo-Terra

saol da ne bilim miğdem kalktı sanki.. ben dokunamazken nasıl yediririm benim afacanlara.. o_O

Herşey onların sağlıklı gelişimi için :)
Ben bir tanesinden alıp bakacağım duruma :)
Hatta Ankara'da oturan bir arkadaşla deneme maksatlı ortak olarak da alabilirim :)

orası öyle de ne bilim.. sen dene de duruma göre bende artık alırım olmazsa gözümü kapar burnumu tıkar yediririm.. ne yapayım? herşey mutlu olmaları için :sorcerer:

Kendı sıtesındemi 16 TL'ye satılıyor yoksa farklı bir alışveriş sitesindemi? Eğer alışveriş sitesindeyse oranında linkini paylaşabiliriz.Almak isteyenler kolay ulaşmış olur :)

Sağol bizimle de paylaştığın için.Çok beğendim siteyi.İzmire gittiğimde uğrarım.

yemlerin boyutları nasıl acaba? Şimşek bir miktar büyümesine rağmen hala stick'leri bile yerken zorlanıyor bölüp veriyorum.

Yavru kaplumbağalara uygun mudur acaba?

Zaten yavru kaplumbağalar protein ağırlıklı besleniyor.Ek yem olarak benim ilgimi çekti doğrusu.Eğer büyükse kendimiz küçülterekte verebiliriz.
Ben Pakize'ye bile hala stick yemleri bölerek veriyorum :)

Ben Ankaradayım mahsuru okmassa biraz ala bilirim denemek için ama benim kapluşlar yavru sayılır 6-7cm boyundalar biri hasta yiyemiye bilir.

Sağol paylaşım için denemek lazım. :)

mailto:/images/shared/products/banners/canned_foods.jpg

Bu resimden anladığıma göre kaplumbağa değilde karada yaşayan sürüngenler için uygun gibi geldi.

Sürüngen yemlerinin içeriği araştırdığım kadarıyla çok benzer.
Protein oranının yüksek olması ve bizim de kaplumbağalara ek yem olarak bu tarz yemler kullanmamız açısından uygun.
Yurt dışında ki bir çok kaplumbağa bakıcısı bu yemleri tercih ediyormuş.

Geri