Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

küçük ev =)

cspr

Gümüş 4 Üye
buda bizimkiLerin paludaryumu .. biraz küçük ama ekipmanlar tam olduğu ve rahat yüzdükleri için içim şimdilik rahat :)

Ekli dosyalar

• Photo-0004.jpg
    Photo-0004.jpg
    46.4 KB · Görüntüleme: 381
  • Photo-0005.jpg
    241.4 KB · Görüntüleme: 284
Yakın zamanda büyütmeniz gerekecektir mutlaka, ufak ama sade ve şirin bir ortam hazırlamışsınız kaplumbağalarınıza. Bir kaç ay idare edebilir ama imkanınız varsa daha büyük bir akvaryumla hem siz hem de onlar çok daha rahat edecektir. Emeklerinize değmiş, küçük ama hoş bir akvaryum olmuş gerçekten.

teşekkürler evet küçük ama sıcak bir ortam :) yakında fırsat ve zaman bulduğumda çok daha büyük bir akvaryuma geçiceğim çünkü zaman geçtikçe büyüyecekler ve her seferinde aşama aşama akvaryum almak yerine bir kere tam bir masraf yapıp oldukça büyük birşey almayı ve uzun müddet değiştirmemeyi düşünüyorum ..

ya benim de akvaryum var suyu çok ama kaplumbağamın hüç yüzdüünü göremiorum tek nefes alırken neden acaba

Küçük ama sevimli bir yuva :) birde sıcak bi yuva :) kaça kaç akvaryumunuz ??

popidik' Alıntı:
ya benim de akvaryum var suyu çok ama kaplumbağamın hüç yüzdüünü göremiorum tek nefes alırken neden acaba

ekipmanlarınız tammı ? yada kaplumbağanız sağlıklımı ? normal şartlarda yüzmemeleri için bildiğim kadarıyla bir engel yok ..

En 35, Boy ise 25 cm malesef şu an için küçük ama kuru alanım en dipte olduğu için hatrı sayılır bir genişlikte yüzüyorlar :) zaten miniminicikler şu an .. en kısa zamanda evlerini değiştirmek zorundayım çünkü yedi aydır bendeler ve artık gözle görülmeye yakın bir irileşme sezinliyor gibiyim :)

Geri