Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Küçük kaplumbağam...

Kadim97

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar ölen kaplumbağamın arkadaşı yalnız kalmasın diye bir tane daha aldım bu biraz daha küçük şuanda onu daha yeni koydum akvaryuma.Kollarını ve kafasını içeri çekti duruyor.Bu birazdaha küçük normal kaplumbağama göre.Şuanda ona nasıl bir bakım yapmalıyım gözlerini sadece bir kere açtı birdahada açmadı.Emin değilim ama göz kapakları hafif beyazlama var gibi.

Henüz yeni geldiyse kapluş etrafa alışması için biraz bekleyin.

Kaplumbağalar yeni yuvalarına geçince bir alışma süreleri vardır bu sürede yem yemeyebilir.Size ve yuvasına yakında alışacaktır.

Geldiğinden beri hala kabuğunun içine elini ayağını sokup bekliyor.Yemeksiz ne kadar dayanabilir ve böyle durması ne kadar normal? ilk gün biraz yüzmüştü.Acaba öteki kaplumbağamın büyük olması rahatsızmı ediyor çok büyük bir fark yok ama...

Daha alışamamıştır yem yememesi normal yakında yiyecektir.

Hasta olma ihtimali de var tabii. Petshoptayken hastalanmış olabilir. Ac enf. konusuna bir bakın başka belirtiler var mı yem yememek ve hareketsizlik dışında.

Gözlerin kapalı olması ve sanırım hafifte şiş. (geldiğinde öyleydi).Kuru bulduğu yerde vakit geçirmek.

Gözleri şiş ve kapalı ise birkaç gün gentagut kullanabilirsiniz. Kuru alanda beklediği yeri sıcak tutun.

Bu sabah baktıpımda ağzının kenarında koyu kırmızı bir leke vardı.Dün hafifce kafasını çarptım yanlışlıkla.Ayrıca öğrendimki eve gelirken annem taşıdığı poşeti bile düşürmüş.Bugün yada yarın içinde veterinere götüreceğim.

Geri