Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kulak iltihabı olan bölgeyi kurcalamış

pandaa

Bronz 5 Üye
Kaplumbağamın fotoğrafını paylaşmıştım orta kulak iltihabı vardı 15dk önce farkettim sanki dışarı çıkmış gibiydi içindeki şey tırnaklarıyla koparmış şimdide akvaryumun dibindeydi beyaz bir şey :( napıcam? tamamıda kopmamış içinde hala var gibi

Cvp: yardımcı olun lütfen

Kaplumbağanı ayrı bir kaba al akvaryum suyu olsun kapta o beyaz şeyide çıkar kanama varmı bir bak kendisi rahatsız olduğu için koparmış sonunda yarın veterinere gidiceksiniz değil mi ?

hayvanın bir resmini çek o bölgeden o beyaz ne ise onu da çıkar.

eğer kaplumbağamı ayrı bir yere alırsam suyu soğur başka ısıtıcım yok üşümesin? beyaz olan şeyi çıkarttım zaten yemeğe çalışıyorlardı aldım bende kanama yok yarın veterinere gideceğim

hala içinde beyazlık var ben çıkartamam zarar vermekten korkuyorum

tamam o zaman aslında evde baticon varsa oraya pamukla sürülse iyi gelirdi sence Cem Abi ?

Size bugun veterinere gidin demistik
Bir fotograf atar misiniz boyle buyuk bir apne gormemistim zaten daha once

Alisarp malesef babası sorun yaratacağı için gitmemişti arkadaş veteriner hekime ama ben aradım sordum tedavi edebilceklermiş yarın müsaitlermiş..

suyu mümkün olduğunca temiz olmalı. metileni hemen yarın al. resmini, çek bakayım nedir durumu.

Zaten kendiniz asla cikartmayin

fotoğrafını gönderemiyorum internetim çok yavaş :( göndemeye calışıcam

mailto:/forum/Konu-konu-acarken-resim-upload-ozelligi-kullanimi-resim-yukleme.html
bu şekilde göndereceksin.

resmi hayvanı eline alıp çek sadece o yandan olacak yakından net olsun. patlamış yerine bakıcağım.

mailto:/34gv7lj.jpg
mailto:/2iqz7sz.jpg
mailto:/fkwuxk.jpg

yine net değil neyse o bölgeye dokunduğunda iltihap çıkıyor mu ? fazla bastırmadan kontrol et.

ucu açık değil mi iltihap sertleşmiş o halde iki parmağınla çok az bir kuvvet uygula çıkmıyor ise yarın veterinere götür. o bölgeyi biraz genişletip çıkarır. ama bu götürdüğüne değil. istanbula gitme imkanın var mı ? arabayla tabiki otobüsle olmaz.

ucu açık duruyor fazla kurcalamak istemiyorum sertleşmiş. çorlu dışına çıkma imkanım yok. yarın Yaşarcan abinin önerdiği veterinere götüreceğim.

tamam işi bilen biri olması önemli. ufak bir kesi açıp iltihabı alacak. sert olması içinde parça kalmasını önler. veteriner verir ama bende bilgi açısından söyleyim. yara üstüne sürmek üzere baticon ve antibiyotik verir. suya damlatılacak antibiyotik değil de yeme günlük bir damla damlatılıp verilecek dozajda antibiyotik iste. benimkide zamanında kulak iltihabı olmuştu. ben erken farkettiğim için tedavi yoluyla hallettim. suya damlatmanın faydası olmuyor. yeme damlatma yoluyla bu süreç çabuk atlatılıyor.

hayvan kendi akvaryumunda dursun iltihap sert olduğu için arka bölgenin mikrop kapmasını önler. tampon görevi görür. yalnız eve getirdiğinde suyu iyice temizle o dediklerimi çıkar ve iki damla metilen damlat. su mümkün olanın üzerinde steril olmalı. yoksa tekrar başlar. diğerinde yoktu değil mi bir şey.

Cem abi veteriner hekimle konuştum çorluda gidebilceği en iyi yer orası için rahat olsun o konuda

Geri