Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kulak iltihabı

nameste108

Platin 2 Üye
sukaplumbagasi.com/forum/Konu-sag-yanaginda-sislik.html

Arkadaşlar üst konuda bahsi geçmiş. Kaplumbağam sanırım kulak iltihabı geçiriyor. Giresun'da kaplumbağadan anlayan veteriner yok. Lütfen acil cevap verin bu illetin ilaçla tedavisi mümkün mü? Trabzon, Ordu,Samsun gibi çevre illerde bildiğiniz veteriner var mı?

İki haftadır kaplumbağalarıma babam bakıyordu. Gördüm nasıl baktığını ! Lütfen çok acil. Lütfen bildiğiniz bir veteriner var olsun.

Cvp: Kulak iltihabı

Tedavi:
-Veteriner Hekimin tavsiye edeceği şekilde antibiyotik tedavisi,Bölgenin drenajı gibi çeşitli yöntemlerle apsenin yok edilmesi
-Sıcaklığın 32-33 derecede sabit tutulması

İlaç:
http://www.topkim.com.tr/tr/products/?prodID=81

TRABZON Sebahattin YAZICI (0462) 248 84 51 (0542) 231 17 00

Arayıp sorabilir siniz sürüngenlerden anlayıp anlamadığını büyük ihtimal anlıyordur.
Bence fazla zaman kaybetmeyin :)

Geçmiş olsun Burak bey, iyi bir veteriner bulmanız lazım cerrahi müdahale gerekebilir.

Kulak iltahabı başlangıç safhasındaysa antibiyotikle kurutulabiliyor; fakat ilerlemiş ise cerrahi yöntemle kesilmesi ve akıtılması gerekiyor. Umarım bir an önce iyileşir ufaklık.

Trabzon'dan Serdar Bey ile görüştüm kendisi bir veteriner. Olanları anlattım. Kendisi "azitro" isminde bir ilaç önerdi. Bunu insilün iğnesinin ucunda bir damla kadar ağzına damlatacakmışım.

Bu tedavi hakkında bir fikri olan var mı?

Antibiyotik tedavisini kaç gün uygulamam gerekli ?

antibiotik tedavisi 5-12 gün arasında uygulanabilir diye biliyorum ama emin değilim bu arada çok geçmiş olsun sizede

Teşekkür ederim 1 hafta veterinerin söylediği tedaviyi uygulayacağım. Geçmezse ona haber vereceğim bakalım ne diyecek.

Umarım tez zamanda iyileşir.

Geçmiş olsun.Umarim bir an önce kurtulur.

Arkadaşlar kulak bölgesindeki bu şişlik ölümcül bir hastalık mı? Bilgisi olan var mı?

Sonuç olarak şişliğin sebebi bir hastalık.
Tedavi edilmesi gerekir.Ama tedavi edilmezse sonuçları ölümcül olur mu kestirmek sanki zor.

antibiyotik tedavisine başladım merak etmeyin.

Peki bu hastalık bulaşıcı mı bunu bileniniz var mı? Diğerlerinin yanından ayordam mı?

Geri