Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kum

asi kız

Bordo Bereli
slm iyi günler 1 aydır silis kumu bulamadım araştırdım yok hiçbiryerde bende bir alışveriş sitesinde sürüngen çöl kumu gördüm 5 kiloluk ondan alsam olur mu?

Cvp: kum

mailto:/Product/vitasand-dogal-silis-akvaryum-kumu-800-gr-0-7-mm-/JPM013104

Burada mevcut ama pahalıymış önceden yani ben aldığım sıralarda daha uygundu diye hatırlıyorum :) Ama piyasaya baktım en uygun ve güvenilir olarak bu duruyor. Dediğin kum hakkında bilgim yok sindirim için yararlımıdır bilemiyorum.

şafak benim dediğim kum sürüngen kumu genelde iguana,bukalemun vb hayvanların kumu ve pahalı değilmiş nedne pahalı olsun :)

1 tanesi 1 kg bile degil. Kilosu 2 lira desen bile,buyuk akvaryuma 40 kg gidiyor en az.Bu sekillde pek de ucuz olmuyor.Yani ne kadar alacagina bagli =)

ya şimdiki için 1 kilo yeter yenisi için de 40 kilo az berrak bacım :)

Tam hatirlamiyorum ama ben 40 - 45 kg koymustum. 250 lt hacimli akvaryuma.

Gecen sene de 1.5 civariydi fiyati.

Yalniz 1 kilo kum icin 3-4 kati kargo parasi vereceksin.Sizin orda bulsan iyiymis. Belki Juen'in kargo parasi fix olabilir yalniz. Aras'la anlasmali diye hatirliyorum.

haklsın bacım burda bulamadımki başıma gelenleri okumuşsundur burdakiler bi haber bu kumdan ben silis kumu diyorum adam bana kedi kumunu gösteriyor hayır kaplumbağalar için kullanıcam diyorum buda olur diyor...

=)))

Valla ben o zaman İstanbul'da da pek alternatif yer bulamamistim. Buyuk paket gittigidiyorda vardi ama. Oraya da baktin mi?

siliste çölden geliyor. kumun tane büyüklüğü ne kadar resmini çekip koy.

Silis kumu için gramaj hesabı yaparken çöl kumunu alternatif olarak görmek mantık dışı kalıyor.

Trixie Reptiland Sarı Çöl Kumu 5 Kg (27,18 TL)

Vitasand DAK78 Silis Kum 10 kg (22,99 TL)

Juende kargo 7,90 di sanirim o civarda 150 tl ustunde ise kargo bedava yani cok kumda tercih edilebiilir, hammaliyeden kurtulunmus olur :)
Ben 200 kg 0.7 sili 160 kg 2 mm silis kullaniyorum berrak, gercekten pahali malzeme yani

Alisarp sana ne yem,ne elektrik,ne su,ne kum dayanir =)

Daha kalin silis kumdan memnun musun?Havalanma durumu nasil?

Var mi hareket? Benim disinin sendromlari durdu 1 haftadir.

Yumurtlarsa uretmeyi deneyeceksin degil mi?

benimkide kendini dışarı atıp duruyordu kaç gündür. 2 gün kapı önünde ayakkabılarımı giyerken denk geldim. oturmuş ayakkabının üstüne bekliyor. kapı açık olsa çıkıp gidecek. neyse sonunda üşengeçliği bırakıp gidip rampaya yelpaze cam yaptırdım. şimdi hayvan bu camlara tırmanmaya çalışıyor. çıkma derdi var. geçen günde uzun saksıyı cama yapıştırmıştım. atlamış akvaryumdan o araya girip sıkışmış. ara, ara bayağı zaman sonra buldum. usta ne yapıyorsun dedim. yanlama bana bakıyor o günde güneş vardı. camdan soğuk yememiş. küçük saksıları devirmiş yerler toprak içinde. yumurtlayacağı da yok bana eziyet. camları taktıracağım gün odaya girdim. arka ayaklar rampada ön ayakları akvaryum camından sarkıtmış duruyordu. amerikan bara uzanmış içki bekliyor. gir ülen içeri dedim atladı suya.

Mucadeledesin yani =)

Ben yumurtaya eminim,gecen seneki olaylarin aynisi ama nedense ara verdi bu sefer. Bence seninkinde de olabilir.

Benim ki de kaciyordu buyuge attim biliyorsun abi, yumurta cokta dollenmis yok, erkek begenmiyor hanfendi.

ay cem abi çok güldüm amma yaramazmış seninkide benimkilerde yaramaz ama keşke sizinki gibi tatlı telaş benide sarsa anneanne olmak istiyorum ama fıstık hanımefendi erkek beğenmiyor ...:(anlaşılan ben torun sevemiycem :(

Geri