Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kumlu kuru alan tavsiyesi

flora11

SKF Delisi
yeni akvaryuma geçtiğim zaman kumlu bir kurt alan yapmak istiyorum hem eşelerler hemde ileride üremelerini umduğum için ama nasıl yapacağım yapan varsa örnek verebilir mi ? bide kaplumbağalar kumu akvaryuma taşıyıp suyu bulandırır mı ? ne çeşit kum kullanmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

Cvp: kumlu kuru alan tavsiyesi

Şu linkte bir video paylaşmıştım orada kumlu kuru alan yapmış adamlar, rampada delik açarak kumun taşınmasını önlüyordu sanırım.
mailto:/forum/Konu-cok-guzel-bir-paludaryum-ornegi.html

Kumlu kuru alanlar görsel ve işlevsel olarak güzel oluyor. Ancak yapımı kolay değil. Sadece görsel olarak yapılacaksa 5 cm derinlikte akvaryum üzerine camdan kuru alan yapılabilir. Bu taşıma anlamında sorun olmaz. İçine silis kum koyabilirsiniz. Kumu tabiki az miktarda akvaryuma giriş çıkışlarda taşırlar. Kuru alanda azaldıkça kum ekleyebilirsiniz. Ancak akvaryum üzerine yapılacak bu kuru alana yumurtlayamazlar. Yumurtlama için kum derinliği 20 cm olmalı. Yani akvaryum üzerine yapılamaz. Hem akvaryum camı taşımaz hem tırmanılamayacak yükseklikte olur. İşlevsel olarak yapılacaksa akvaryumun bir tarafı cam ile bölünüp kum doldurulur. Eğer yumurtlaması içinde bu şekilde yapılacaksa ince silis kum değil daha kalın tanelilerden olan kumlar yada uygun bir toprak tercih edilmeli. Yumurtalar için ince kum sıkışma ve havasız kalma sebebi.

keratakerata' Alıntı:
Şu linkte bir video paylaşmıştım orada kumlu kuru alan yapmış adamlar, rampada delik açarak kumun taşınmasını önlüyordu sanırım.
mailto:/forum/Konu-cok-guzel-bir-paludaryum-ornegi.html

teşekkür ederim bu videoyu daha önce görmüştüm internette gezerken ve çok hoşuma gitmişti evet buradaki kumlu kuru alan biraz uğraşılırsa yapılabilecek bir şey

AEK' Alıntı:
Kumlu kuru alanlar görsel ve işlevsel olarak güzel oluyor. Ancak yapımı kolay değil. Sadece görsel olarak yapılacaksa 5 cm derinlikte akvaryum üzerine camdan kuru alan yapılabilir. Bu taşıma anlamında sorun olmaz. İçine silis kum koyabilirsiniz. Kumu tabiki az miktarda akvaryuma giriş çıkışlarda taşırlar. Kuru alanda azaldıkça kum ekleyebilirsiniz. Ancak akvaryum üzerine yapılacak bu kuru alana yumurtlayamazlar. Yumurtlama için kum derinliği 20 cm olmalı. Yani akvaryum üzerine yapılamaz. Hem akvaryum camı taşımaz hem tırmanılamayacak yükseklikte olur. İşlevsel olarak yapılacaksa akvaryumun bir tarafı cam ile bölünüp kum doldurulur. Eğer yumurtlaması içinde bu şekilde yapılacaksa ince silis kum değil daha kalın tanelilerden olan kumlar yada uygun bir toprak tercih edilmeli. Yumurtalar için ince kum sıkışma ve havasız kalma sebebi.
mailto:/forum/Konu-kaplumbaga-nasil-uretilir.html
bu linkte de var ama nasıl olur tam bilemediğim için size sorma gereği duydum teşekkür ederim

Geri