Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alan ısıtıcısı Sorunum

Cvp: Kuru alan ısıtıcısı Sorunum

Rica ederim. Tabi ayarlayabilirsiniz. Sıcaklığa göre yükseltip alçaltabilirsiniz.

Teşekkür ederim Derya Hanım.

Hemen gidip alayım :) 1 haftadır kabuklarını kurutamadı yavrucaklar :)
Bir zararı olmaz dimi ?

1haftadan bir şey olacağını sanmıyorum,ama en yakın zamanda alınmalı tabii :)

Ben bu gün mandallı masa lambasını 5 TL'ye aldım carrefour'un içinde bahaus'da heryerde bulunur.

Teşekkürler Emre Bey.
Lamba nasıl bişey alayım peki ? Gözlerine zarar vermemesi için ne yapabilirim ?

İçten beyaza boyalı ampül gözlerini yormaz. Soft ampül diye geçiyor sanırım.

Peki yarın okuldan gelir gelmez alıcam :) Teşekkürler herkese...

Ben normal ışık kullanıyorum çok iyi ısıtıyor yada masa lambası alabilirsiniz uzatılabilen onlarda çok iyi ısıtır.

Mandallı lamba alıp , soft ampul taksam ısıtmaz mı ?

_Emre___' Alıntı:
Ben bu gün mandallı masa lambasını 5 TL'ye aldım carrefour'un içinde bahaus'da heryerde bulunur.

Ben de mandallı lambamı carrefour'dan almıştım.Çok kullanışlı bir şey :)

MurtaZa' Alıntı:
Mandallı lamba alıp , soft ampul taksam ısıtmaz mı ?

Güzel olur. Ben de masa lambası ve soft ampül kullanıyorum. Çünkü bazı masa lambalarının kendinden olan lambaları ısı vermiyor. Sadece ışık veriyor. En güvenilir olanı dediğim gibi soft ampül. Ama tabi özel lambalar da var sürüngenler için. Daha önce bir konuda bahsetmişlerdi.

Mandallı masa lambası en ucuz ve en kolay seçenek E-27 duyu olan bir masa lambası alın. Ardından 40 wattlık içten beyaza boyalı (soft) bir de ampül. :)

Not: juen'den aldığınız uv lamba yerine exo-terra marka uvleri tercih edin derim. Kaplumbağalara daha uygun. petsatis.com sitesinden bulabilirsiniz. Sizin dediğiniz juen'de satılan o uv lamba çöl hayvanları için daha uygun.

Benim bahsettiğim lambada 1-2 TL daha pahalı.

İmkanım olmadığı için zaten UV lamba alamıycam. Onun yerine Devit-3 kullanıyorum zaten. Bir de masa lambasını koyucak yer yok akvaryumun olduğu yerde. Onun için mandallı alıcam. Yine de işe yarar dimi mandallı ?

Mandallı çok kullanışlı,masa lambasından farkı yok zaten :)

Teşekkür ederim. :) Marka farkı yoktur heralde dimi ? Varsa nelere dikkat etmem lazım? Pek bilgim yokta.

Geri