Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla Beslenme

Veysel

Bronz 4 Üye
Daha yavru olan kaplumbağaları tatile gidiyorum diye bir akraba bırakmıştım. Günde 3-4 yem verin demiştim fakat 5 gün boyunca 8-9 yem vermiş. Kaplumbağa üstünde obezlik gibi bir sorun olur mu? Şu ana kadar kusmadı.

Yemi az versin. Kısa sürede obezlik olmaz. Hayvanlar kusmadığına göre hazımsızlık sorunu gözükmüyor. Yem gammarus sanırım. O sayıda stick yemi yiyemezler. Gerçi boylarını bilmiyorum.

Yalnız su değişmek gerekirse emsal sıcaklıkta su ile değişsinler su soğuk olursa hayvanlar hasta olur.

Yemi az versin. Kısa sürede obezlik olmaz. Hayvanlar kusmadığına göre hazımsızlık sorunu gözükmüyor. Yem gammarus sanırım. O sayıda stick yemi yiyemezler. Gerçi boylarını bilmiyorum.
Yem Gammarus evet, fakat attıklarının hepsini yemişler.

Gammarusun içi boştur. O hazımsızlığı önlemiştir ama az vermelerini söyleyin. Öğün dışı da vermesinler.

Geri