Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru Alan Lambası

Zencefil

Bordo Bereli
Kuru alanı ısıtmak için normal bir spot lamba kullanıyordum.Kullandığım lamba patladı.Düz bir spot lamba almak istemedim.
Exo terra markanın sun glo 50W'lık spot lambasından aldım.Bu lambayı daha önce kullanan var mı?
Araştırdığıma göre sürüngenler için gün ışığı olarak geçiyor.UVA lamba olarak yazıyor üstünde.Bilgisi olan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum
.

Fotoğraflarını da paylaşmak istedim.

mailto:/5k0b9u.jpg

mailto:/2d7wvgi.jpg

mailto:/28txnc5.jpg

şahsen ben normal bir ambul kullanıyorum tek sorunum o ampul suyuda buharlaştırıyor o yüzden 3 günde bir su ekliyorum.

Ben kullanmadım ama kullandığım lamba iyi ısıtıyor.

Yeni lamba alacak arkadaşlara tavsiye ediyorum bu lambayı.Kuru alandan 25-30 cm uzaklıkta kullanıyorum 32 derece civarında bir sıcaklıkta tutuyor.

ben normal ampul kullanıyorum ama tavsiye ettiğinize göre iyi birşeydir.param olur olmaz alırım.

Benim ampulum akvaryuma bağlı 50 wat ampul ama normal ampul takamam kulandığm daha ince.

Geri