Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru Alan Merakı.

TurtleLove

Gümüş 3 Üye
Suyun yüksekliğini arttırdığımdan beri kuru alanda. Suya indiğini göremiyorum. Yem yemiyor.
Elime aldığımda veya yer/koltuğa koyduğumda kıpır kıpır çok hareketli. Ama suda çoğu zaman öyle olmuyor. Ve filtreye gidiyor suya indiğinde. Ona yapışıyor.
Neden yapıyor ? Ne yapmam lazım ? Kötü bir durum var mı ?
Teşekkürler.

Su yükseltmekle yem yememe arasında bir bağlantı yok.
Tamamen yeni bir ortam hazırladıysanız alışmasına izin verin.
Eğer hastalık belirtileri yoksa eğer kaplumbağanızın üstüne fazla düşmeyin :) Hastalıktan şüpheleniyorsanız takip edin.
Pakize bazen saatlerce kuru alanda aylak aylak uyur, dolaşır.Bazen de kuru alana çıktığını görmem bile.
Ama ben görmediğim zamanlarda bunları yapması ihtimali olduğunu düşünerek endişe etmeyin.
Kaplumbağalar bir yerlere asılıp tutunup durmayı seviyorlar.Dış filtre boruları, kuru alan rampası, filtre üstü veya kayaların üstünde zaman geçirebilirler.

Biraz olsun rahatladım. Sağolun.
Ama işte insan onun yaşaması için herşeyi yaparken kötü birşey olacak diye korkmadan edemiyor. :)

yeni evlerine alışınca düzelecektir.. korkmayın ilk 3 gün ne oldum olmaları gayet normal.. :sorcerer:

Alışma süreci kaplumbagadan kaplumbagaya değişir...Bir kaplumbaga 1 senede alışıyorsa diğeri 3 haftada bir diğeri 1 yılda bir diğeri hiç alışmayabilir.Senelerce kaplumbaga besleyıp hala kendıne alıştıramayan kişiler var. :) Tabi bu durum besleyen kısının suçu değil kaplumbagayla alakalı.

Kısa zamanda alışmasını umut ediyoruz :)

demekki benimkilerde bir sorun vardı :D 3.gün elime yanaşmaya başladılar..15 gün sonra da avucuma çıkıyorlardı yem yemek için :D:D

Geri