Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alan

cansell

Taç 1 Üye
arkadaşlar benim kapluşum zıpır hiç kuru alana çıkmıyor ne yapmam gerekiyor ?

az sabır... :D az sıcak... Biraz masa lambası işin tamam... Kuru alana koy elini lambadan biraz sıcaklık hissettin mi ayar tamam demektir

Bir de bir sorun daha var hiç güneşlenmiyor balkona koyuyorum ama dibe köşeye girip volta atıyor güneşlenmek yerine plastik kapta koyuyorum ondan da çıkmaya çalışıyor ne yapacağım bilemiyorum ?Bilgi de vereyim hergün aynı saatte aynı yere koyuyorum 1 haftadır herhalde alışır zamanla diye düşünüyorum ama...?
Edit Tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

Iısnma lambası kullanın mutlaka ve güneşlendirmeyi bir kap içinde değil bahçe vb bir alanda yapma imkanınız varsa o şekilde yapın tabi sürekli göz kulak olarak kaplumbağaya.

ben kapta denedim olmadı sonra balkona koydum balkondada olmadı çime çıkardım ordada saklandı güneşlenmekten ziyade ee ben ne yapayım o zaman :mad:

benim velette çıkmıyor kuru alana hiç :( lambadan çok korkuyor.. az önce zoraki yarım saat kuru alanda kalmak zorunda kaldı. (kuru alanın etrafına çit görevi yapıcak bişeyler koyup lambasını açtım. ilk başta kaçmaya çabaladı ama sonra gerine gerine yattı. iyi bişey mi yaptım kötü bişey mi bilmiyorum onu zorlayarak..
bir de bir problemim var. ne zaman zorla kuru alana çıkarsam o saniye kaka yapıyor.. sudayken yapamıyor olabilir mi??

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

Korktuğu için yapıyordur çok büyük ihtimalle bu yüzden strese sokmayın derim zorla kuru alanda bırakarak. Suda kendilerini daha güvende hissettikleri için başlarda kuru alana çıkmazlar bir kaç gün daha sonra yavaş yavaş alışırlar. Kuru alan sıcaklığının uygun olduğundan eminseniz, kuru alana inip çıkmak için bir eğim de varsa yakında çıkmaya başlayacaktır kendisi.

ayy bu mesajı yeni gördüm çok komiğime gitti korkudan altına yapıyor yavrucak. hehehe :D:D:D

Geri