Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alan

Yağmur26

Yeni Üye
Merhaba benim su kaplumbağam şuan küçük ve kuru alanaok az çıkıyor genelde suda sizce bu durum normal mi su ısıtıcım var sabit 28 derecede

Kuru alanda ısıtma lambası var mı?

Kuru alan ısısı kaç derece?

Isıtma lambanız var mıydı? Akvaryum fotoğrafını atar mısınız

Bu şekilde daha siparişim gelmedi kendim yapmaya çalıştım

Ekli dosyalar

• IMG_4530.jpeg
    IMG_4530.jpeg
    1.9 MB · Görüntüleme: 18
Bu şekilde daha siparişim gelmedi kendim yapmaya çalıştım
Su ısıtıcıyı tamamen su içine almanız lazım termostatın doğru çalışması için.

Isıtma lambasi mutlaka olacak hayvan o yuzden kuru alana çıkmıyor iyiki de çıkmamış çıksaydı üşütebilirdi.

Isitma lambasi olarak 52W yada 42W halojen ampul alacaksınız. Mandallı masa lambasi ile konumlandırın. Masa lambasının ısıya dayanıklı olması için çanağın metal duyun seramik olması lazım. Seramik duy masa lambası eskiden çok bulunuyordu şimdi bulmakta zorlanabilirsiniz n11 de olması lazım.

Ampul linki bunlar:

42Watt Halojen Ampul Linki
52Watt Halojen ampul linki

52Watt alın sizin yuvaya daha uygun olur. Fakat hayvan yavru ısıtma lambası altında 3 4 saat durursa suya indirin. Yavru olduğu için sıcak tatlı gelir mayışıp kalır henuz kendini korumayı bilmiyor.

Isıtma lambası günde 12 saat açık olmalı sabah yakıp akşam kapatıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: cem
Masa lambası linki var mı
Link yok ama n11 de bulabilirsiniz.

Masa lambası bunun gibi mandallı olacak bunların çanağı metal ve fotoğraftaki gibi seranmik duy. Maliyetten dolayı bunlar artık gelmiyor plastik çanak plastik duy olarak üretiliyor. N11 de seramik metal modelleri bulabilirsiniz.
1710425955388.jpeg
1710425967006.jpeg

Geri