Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alan

EMRE1991

SKF Delisi
yeni yapıcam kuru alana küçük akvaryum taşı ile süslemek istiyorum yanlız silikonla yapıştırsam ilerde çıkarmı ?resmi bu taşların
mailto:/e7cbvk.jpg

[/font]
küçük taş &&&&&& midye kabukları ve kayalardan yontulmuş taş ince[/font]

Cvp: kuru alan

Silikonla yapıştırsanız bile bir süre sonra dökülenler olacaktır.Kaplumbağalarda yemeye çalışıyor genelde taşları.Tercih sizin :)

peki ne önerirsiniz ? mailto:/fxqeeu.jpg bide böyle bi malzeme var elim ama bu zaman gectikce mavileşiyor

Ben halı kaydırmaz kullanıyorum.Ama bununda uçlarını yedi Pakize.
Ne koyarsanız koyun kaplumbağaların merakından payını alıyor :)
Eğer taş yapıştıracaksanız sivri olmamasına ve boğazlarında kalmayacak büyüklükte olmasına dikkat edin.

hiç sormayın ya gecen sene ölen kaplumbağalarım bunun önde kalan kısımlarını yemişlerdi gece yiyorlar gündüz ben bakıyorum ilgileniyorum diye yemiyorlardı

taşlar sivri değil zaten gecen akvaryumun içine taş düşmüş yemiş bizimkisi :D sonra dışkısından geri çıktı aynı şekilde

Ben de bunlardan kullanıyorum ama ömrü pek uzun sürmüyor. Birkaç ayda bir çıkarıp yenisini yapıştırıyorum.

Geri