Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alan

sercan159

Altın 1 Üye
Arkadaşlarr aklıma güzel fikir geldi şimdi ben pipetleri peligom yardımı ile birleştirip kuru alan yaptım olursa üstüne yapay çim koyucam ama peligom uhu gibi olduğu icin bi zararı olurmu:whistling:

Cvp: Kuru alan

Evet zararlı olcaktır. Pipetleri nasıl sabitlediniz peki akvaryuma ? Taşır mı kaplumbağaları pipetler

valla taşıyor peligomla(uhu gibi sağlam yapıştırıyor) daha kücük oldukları için ama iyice temizlerim.

siz akvaryuma dediniz akvaryuma sabitlemedim ki

suyun üstünde yüzüyür zaten.

ama şuan temizliyorum olursa iice temizlicem sıcak suda filan bekleticem

Kaplumbağalarınız 10 cm yi geçmeden o kuru alanı batıracaktır. Bunun dışında akvaryum silikonu dışında bütün yapıştırıcılar akvaryum için sakıncalıdır. Yavaş yavaş yavaş salınım yaparak suyu zehirleyip kaplumbağalarınızın gözlerinin şişmesine neden olabilir.

Akvaryum silikonu kullanmalısınız hem onun üzerine çıkınca batmıycak mı :)

Bunu pipetle yapacağınıza 1-2TL ye kırtasiye ve nalburlarda satılan strafor alın. Her türlü yapıştırıcı suda çözünecek ve hayvanları zehirleyebileceklerdir. O yüzden akvaryumda yapılan her çalışma için SOLVENTSİZ akvaryum silikonu kullanılmalıdır.

hmm peki sabaha kadar dursa olurmu kuru alan yok da yarın ilk iş gidip alıcam

eeee onun yerine köpük tabak olurmu

çokmu ince olur

Kaplumbağaları taşıyamaz. Siz en iyisi forumdaki örnekleri bir inceleyin.

Geri