Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alan

kaplus

• Yer

Oy: 0 0.0%
  • Yemez

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
  • Anket kapatılmış .

exxcalibur

Bronz 3 Üye
Selam Merhaba Ben Biraz Önce Kuru ALan Yaptım Strafordan üstüne halı kaymazı serdim ve tek tek diktim kenarlarada vatuz yaptım onlarıda diktim sabitledim benim kapluslarım daha yavru 1 aylık felan acaba yeme veya ısırma sorunu olurmu
bide ısıtma ışığını hafta sonu almıs olsam problem olurmu işyerinde bakıyorum

Cvp: kuru alan

Bence kuru alana sadece ışık alan yer değil biraz gölgede durabilecekleri yer de lazım. Böyle bir yer yapmak için taşlarla mağara tarzı birşey veya oyuncak ağaçlardan alabilirsiniz. Bende ağaç var. Çok yapraklı olursa daha iyi olur çünkü yapraklarla oynuyorlar ve bazen altında uyuyorlar :133:

Kapluşlar şimdi değilse bile büyüdükçe straforu kemirmeye başlıycaktır. Birde kuru alan lambasını bir an önce alın. Başka eksiğiniz var mı?

Strafir değilde CD kabı ile yaparsanız daha iyi olur. Hem ısıramaz.

Straforun açıkta kalan kısımları varsa didiklerler. Eğer strafordan bir kuru alan yapacaksanız, strafora şekil verdikten sonra derz dolgu ile kaplamanız gerekir. Strafordan en iyi verimi böyle alırsınız. Eğer bunu yapma imkanınız yoksa cd kabıyla kuru alanı rahatça yapabilirsiniz.

kısaca açıkta kalan herangi biyeri yok staroforun ve gecici olarak yaptım onu daha sonra kuru alan alıcağım veya yapıcağım bide 40 w veya 50w soft ayaklı lambayı nerden bula bilirim gölge olarakda yarın taş alıp mağra türü bişeler yapa bilirim veya canlı bitki alsam zararı olurmu sonra benım oldum yer pek acık alan deyil yani günese cıkarma olanağım fazla yok sorun olurmu ama ben gene güneş oldunda cıkarmaya calısırım

Canlı bitkiyi yerler. Bu sebeple pek tavsiye etmem. Straforuda derz ile kaplamazsanız ısırırlar. Isıtıcı lamba için geç kalmayın.

Güneşlendirme imkanınız yoksa uv b lamba alın, eğer alamazsanız da devit 3 alın yemlerine damlatarak verin.

Hayır eczanelerde satılıyor, normalde bebekler için kullanılıyor ama kaplumbağalar için de kullanılıyor.

Geri