Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru Alan

MobidiCCC

Yeni Üye
http://www.google.com.tr/imgres?q=katl%C4%B1+kuru+alan&hl=tr&sa=X&biw=1280&bih=899&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=KButsRKaeD3uDM:&imgrefurl=mailto:/phpBB3/viewtopic.php%3Ff%3D22%26t%3D3535&docid=suxRuwkp5-MMnM&imgurl=mailto:/img202/4739/akvaryumplan.png&w=640&h=492&ei=zbsoUKaDGsnNswbm4IDoCg&zoom=1&iact=rc&dur=294&sig=104822896828835089863&page=1&tbnh=150&tbnw=195&start=0&ndsp=20&ved=1t:429,r:1,s:0,i:73&tx=120&ty=76

(kopayala yapıştır yaparsanız yapmak istediğim kuru alanı anlayacaksınız)
Benim akvaryumumdan tam kapasite faydalanmak için bir kat çıkmayı düşünüyorum.O camın aynısını o şekilde camcıdan ayarlayabilirim.Bunu ilk defa yapacağım acaba camı kestirdikten sonra akvaryumun üzerine silikonlamalımıyım?(tabiki akvaryum slikonuyla)Benim akvaryumum 75*35*40 ölçülerinde sizce kestireceğim camın enini boyunu yüksekliğini kaç cm kestireyim?Ayrıca kaplumbağamın boyu 8 cm.

Cvp: Kuru Alan

cKuru alan cam yüksekliğini 30 cm yapmanızı öneririm. Eni zaten akvaryum eni ile mecburen aynı olacak. Yani 35 cm. Boyunu da bence 35 cm yapabilirsiniz. Minimum 30 cm olabilir. Ayrıca yapıştırmayın. Kuru alan Camının alt kenarlarına U profil yapıştırın. Bu profili akvaryum camınıza oturacak şekilde yerleştirin. Hatta kuru alanın enini 40 gibi yapıp profillerin akvaryuma iyi oturmasını sağlayabilirsiniz. Böylece seyyar olur ve her iki yönede koyabilirsiniz. Temizlik içinde yerinden kaldırabilirsiniz. Bu kuru alana rampa yapmanız gerekecek ve altına destekle kuru alan girişine yapıştırabilirsiniz. Size aşağıda örnek kuru alanlarımın linkini vereyim. Ama suya mümkün olduğunca yakın tutun. Yani bendeki kuru alan tabanından aşağı uzanan camlar olmasın. Daha rahat alışırlar.

mailto:/forum/Konu-kule-ve-sehpa-tip-kuru-alanlar-su-ici-dinlenme-sehpalari.html

Rampayı ortaya 20-25 cm eninde yaparsanız kenara atlamazlar. Eğer kenara yakın olursa benimki gibi cam korunakta olabilir.
Son olarak akvaryum cam kalınlığınız bu kuleyi taşıması için uygun mu? Ben akvaryum cam kalınlıklarımı daha fazla tuttum. Hatta yapan kişi arkadaşıma akvaryum cam kalınlığı tam akvaryum hacim sınırında olduğu için önermedi. Belkide en önemli ayrıntı olarak aklınızda bulunsun.

Cvp: Kuru Alan

mailto:/forum/Konu-uc-silahsorler.html

buraya bakarsan ıyı olur

Geri