Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alana çıkmıyor

ozgurakgul

Yeni Üye
Merhaba,kısa bir soru soracaktım :).
Ablam kızına iki su kaplumbağası aldı.Kızın hevesi geçince hayvanlara işkence yapmaya başladı ve kimse ilgilenmez oldu hayvanlarla.Ablamda bakar mısın diye bana verdi aldım.
Alalı yaklaşık 2 - 2.5 hafta falan oluyor.Hayvanlar ölü gibi duruyordu şuan o hallerine göre çok canlılar.
"Ölüm Fanusu" nda yaşıyorlar şuan.Bayramdan dolayı güzel bir akvaryum,filtre falan ayarlayacağım onlara bayram bitmeden :).
Sorum şu ;
Erkek kuru yere çıkıp kurutuyor kendini.Fakat dişinin oraya çıktığını hiç görmedim.Kuru yere çıkanın yanında duruyor ama asla tam olarak çıkmadı oraya.Kendim koydum geri atlıyor suya.
Nesi var ? Hastalık belirtisi ve ya ilerde hasta olabilir mi?
Bu kuru yere çıkmaması dışında hiç bir anormallik yok.

Başlık içerikle alakalı olmalıdır/tubidik

RE: Kuruma

Ölüm fanusunda olduğundan dolayı çıkmıyordur.Kabuklarını sıcak bir kuru alanda kurutmak isterler.Isıtıcı, akvaryum alana kadar.Onları evin en sıcak bölgesine koyun.Mesela Kalorifer üstü olabilir.Hastalık belirtisi olabilir.Forumdaki hastalık ve sağlık bölümümüze bir göz atınız.

Kalorüferin Üstü Aşırı Sıcak Olabilir Evde Uvb Lamba Yoksa Masa Lambası Bulup Kuru Alana Doğru Çalıştırmalısınız Kalorüfer Yerine Güneş Alan Bir Camın Önü Daha Uygun..

Esen Kalın...

Kaloriferin üstüne koymak aklıma geldi fakat çok sıcak olur diye koymadım.
Kaloriferin yanındaki masaya koydum ısıtıcı gibi ısıtıyor.Hem camın önünde hem de kaloriferin yanı.
Erkeğin hep yediğini görüyorum,kurumayada çıkıyor.Fakat dişinin ne kuruduğunu gördüm ne de yediğini.
Cevaplarınız için tşkler ederim.

ozgurakgul' Alıntı:
Kaloriferin yanındaki masaya koydum ısıtıcı gibi ısıtıyor.Hem camın önünde hem de kaloriferin yanı.
Erkeğin hep yediğini görüyorum,kurumayada çıkıyor.Fakat dişinin ne kuruduğunu gördüm ne de yediğini.

Dişiye Alışması İçin Zaman Verin Eğer 5 Gün Daha Böyle Devam Ederse Petshop'a Sorun Yeterli Cevabı Alamazsanız Veterinere Götürün Umarım Bir Şeyi Yoktur..

PeyniR~PörtleK' Alıntı:
ozgurakgul' Alıntı:

Dişiye Alışması İçin Zaman Verin Eğer 5 Gün Daha Böyle Devam Ederse Petshop'a Sorun Yeterli Cevabı Alamazsanız Veterinere Götürün Umarım Bir Şeyi Yoktur..

Petshop'a sormanızı tavsiye etmem.Onların amacı zaten elinizdeki kaplumbağaların ölmesi, yerine yeni kaplumbağa almanız.Size yanlış bilgi verebilirler.Petshop'a güven olmaz.

Geri