Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alana dışkı

jarti

Gümüş 5 Üye
kaplumbağam bu gün geldiğimde kuru alana dışkılamştı ver her yer berbattı bunu ilk defa göryorum normalmidir?

birde benm kapluş yanağını sanırım ısıtıcı lambaya dayayıp yaktı. tamda emin değilim ama yanağının kırmızısında hafif bir yontuk gibi bşy var naapmalyım?

Yaraya batikon sürki mikrop kapmasın. Sonrada antibakteriyel bir deri merhemi sürüp beklet bir süre. Açık yara yoksa çabuk toparlar. Dışkılama bu hadiseden sonra korku ve acı ile olmuştur.
Lambayı güvenli mesafeye almak şart.
Geçmiş olsun.

Cvp: kuru alana dışkı

0dışkılama emre belirttiği gibi de olabilir. veya suya yetişemediyse olur. bir ara benimkilerden biride yapmıştı. eğer açık bir yara yoksa merhemi sürme. göze sakıncalı. baticonuda kuruyana kadar beklet öyle akvaryuma bırak. geçmiş olsun.

Korku durumu; uykuda yapma durumu veya acıdan kaynaklı da olabilir Emre ve Cem'in dediği gibi. Miktar çok ise son dönemde bağırsakları yumuşamış olduğundan yetiştiremem gibi bir durum olma ihtimali yüksek. İshal veya kan yok ise sorun teşkil etmez :)

Geçmiş olsun demeyi unutmuşum. Gece gece görünce yazdım.
Yanağın durumunu haberdar et. Dışkılama kuru alanda tekrarlarsa da.

Gecmiş olsun ilk defa duydugum bisey, ama banada korkudan ötürü olmus gibi geldi.

Bu benim kaplumbağada da sık sık oluyordu artık olmuyo .

Geri