Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru Alana Kolye koydum sorun olur mu?

AlperDeniz

Bordo Bereli
Merhaba arkadaslar dun gece bir kaplusumu kaybettim :'( diger kaplusum dunden beri kuru alana cikmiyor. Ben de kuru alana inci kolye koydum. Ilgisini cekmeye basladi. Sık sık kuru alana cikiyor ve isirmaya calisiyor kolyeyi. BIR ZARARI OLUR MU?

Cvp: Kuru Alana Kolye koydum sorun olur mu?

Yutamayacağı ve kıramayacağı bir şeyin zararı olmaz sanıyorum. Ancak çıkıp bir iki dakika uğraşıp geri suya dönüyorsa pek faydası olmaz. Kabuğunu kurutabilmesi için daha uzun süre kuru alanda durması gerekir. Kaplumbağanızın bir rahatsızlığı yoksa kendi haline bırakın derim.

Ama hic durmuyor kuru alanda kuri alana koyfum onunla ugrasiyor. :) Kuru alanida guzel ve lamba da var ama cikmiyor anlamadim :'(

Ona kendini gösterme hatta bulunduğu odaya girme, o sen olmayınca çıkar kuru alana, baktın olmuyor kuru alanı değiştirebilirsin...

Kuru alani guzel. Cd kapagini vantuzlarla tutturdum . Uzerine hali kaydirmaz koydum. Ve yapay bitki var kuru alanda. Rahat tirmaniyo. Onceden kaya vardi. Kayayi kaldirdim. CD kapagina alisamadi galiba :(

kuru alanınızdaki lamba eski tip ısı veren ampüllerden mi? Yoksa çıkmaz.

Isitiyor ortami 100 yada 150 watt ampul var sicak yani kuru alan evde dogalgazda var her zaman sicak oluyor ama alişamadi galiba yerine daha

Belki sana alışamamıştır. Ona görünmeden uzaktan takip edebilirsin :) Benim kapluşum 5-6 aydır bende hala beni görünce kuru alandan atlıyor tam bir panik :D

Geri