Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alana küçük taş kapladım sorun olur mu ?

mertgozu155

Bronz 4 Üye
Kendim bi kuru alan yaptım sonunda ama güzel gözüksün diye küçük çakıl taşı gibi birşey kapladım silikonla sorun olur mu acaba ? Aklımda daha doğal olsun diye kaydırmaz bezin üzerine silikonla yapıştırmak vardı aynen öle yaptım acaba sorun olur mu ?Kapluşlar kopara bilir mi koparıp yerse çok sorun olur mu ?

Kaplumbağalar emin olun onları bir şekilde sökecektir yerinden.
Benim yapıştırdığım deniz kabuklarını tek tek söktü :D
Eğer büyükse taşlar bir sorun olmaz.Ama Boğazına takılacak boyuttaysa biraz dikkat etmeniz gerekir.

taşlar yutabileceği ebatta olmadıktan sonra sorun yok:D fotograflarını çekip atmanız mümkün mü?

Sökerlerse yutarlar muhtemelen :D acaba üzerine ince bir silikon katmanı sürüp altta mı bıraksam taşları :D

silikona mı bulayacaksın yani? o kadar silikon zararlı olmazmı?

Yani bulamak değilde ince bi katman veya başka bi fikri olan var mı ?
Bu da kuru alanım işte :D
mailto:/or6tjd.jpg

Merak ettiğim bir konuda kuru alanı sadece kaydırmaz ped mi daha iyi olur yoksa üzerine taş döşemek mi ?

Artık taşları yapıştırmışsınız :D
Bence gayet güzel görünüyor.Bu taşlardan da ben bir problem çıkacağını zannetmiyorum.Elinize sağlık :)

Bir de o rampayı desteksiz nasıl tutacaksınız?
Ben bir kaç defa denedim o şekilde ortalayarak yapmayı ama hiç birinde akvaryuma sabitleyeöedim.
Umarım sabitlemek için iyi bir planınız vardır.

O rampa halledildi :D çok güzel bişi yaptım ama çokuğraştırdı size bir çizimle anlatabilirim sanırım ancak :D Ama biraz aklınızda şekillensin diye anlatayım akşama çizimde yapmaya çalışırım. Şimdi iki parça cam var ikisindede çift taraf kaydırmaz ped yapıştırdım.T şeklinde üst üste koyup meyilli olarak akvaryuma koyacaktım.Ancak daha rahat etsinler diye kaydırmaz pedleri boyları kısalarak kestim ve bi rampa yaptım.Bu rampayıda eğimli koyacağım camın üzerine koyacağım camı paralel tutması için koydum.

Kuru alanın akvaryuma sabitlenmiş halinin fotoğrafını da görmek isterim ben :D

işte orda sabitleme yok allatki boruların içine geçecek şeklde vakum koyacam tam eninde akvaryumun o borular inşallah güzel olacak :D yarın halledeip fotosunu gönderecem ama :d

Arzu Hanım işte kuru alanım hazır ve akvaryumumun yeni hali :D
mailto:/34rbtcp.jpg

vaoov süper olmuş :)
Ben işte sizin altına koymayı akıl ettiğiniz şeyi düşünememiştim :)
Gerçi iyi ki düşünememişim.Pakize şelale aparatından kaçmak için barfiks çekiyor her gün :)
Bir de benim canavara bu şekilde bir alan verseydim eminim kol kasları bir hayli güçlenirdi :D
Ben beğendim.Gayet güzel olmuş :)

Bence harika olmuş. Hayvanınız eminim ki çıkıp kuru alan sefası çekmek isteyecektir :)

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için baya uğraştım. Sanırım değmiş uzun süre artık akvaryumda herhangi bi değişiklik yapacak bişi kalmadı belki kuru alana çok bir hazır birti ufak çaplı :D

Geri