Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alandaki halı kaymaz yapıştırma

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Cevap yaz kutucuğundaki resim şekline basıp kaydedebilir. Yada sağındaki 3'lü noktaya basıp çıkan arkalı önlü resim şekline basıp video orada yazan programlar üstünden linki atılabilir.

Yem konusunda olumsuz bir dönüş gelmedi. O halde bu yemler üzerinden devam ederiz. Diğer yemlere 2 katı para vermeye gerek yok.

savas_yok

Gümüş 1 Üye
Cevap yaz kutucuğundaki resim şekline basıp kaydedebilir. Yada sağındaki 3'lü noktaya basıp çıkan arkalı önlü resim şekline basıp video orada yazan programlar üstünden linki atılabilir.

Yem konusunda olumsuz bir dönüş gelmedi. O halde bu yemler üzerinden devam ederiz. Diğer yemlere 2 katı para vermeye gerek yok.
Birde ısıtıcıyı artık kısalım mı hocam? 27 derecede idi havalar ısındı burada kombileri kapattık.

Son düzenleme:

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Geceleri ısı 23-24 derece altına düşüyorsa ısıtıcı dursun. Üst ısıda zaten devreye girmez. Çizgililerde 26 derece normal ısı düzeyi, ama 27-28 derecede hayvanı memnun eder.

savas_yok

Gümüş 1 Üye
Geceleri ısı 23-24 derece altına düşüyorsa ısıtıcı dursun. Üst ısıda zaten devreye girmez. Çizgililerde 26 derece normal ısı düzeyi, ama 27-28 derecede hayvanı memnun eder.
Metal olan ısıtıcıdan var hayvanı çok sıcak pişirmesin maksat :) Videoda pek belli olmamış gövdesindeki pembelik. O kısım için bir sorun yok inşallah değil mi?

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Göremedim. Altbağada canlı bir pembelik varsa bu büyümeye işarettir. Boyunu ölçün uzama varsa hayvan sağlıklıdır.

savas_yok

Gümüş 1 Üye
Merhaba Cem bey konuyu hortlatıyorum farklı bir konu açıp forumu kirletmemek istedim. Yem kısmında bir tanesi bitti o sıralamaya hangisini ekleyeyim diye soracaktım.
Pazartesi omega one adult
Salı tropical biorept W
Çarşamba dajana gammarus sticks
Perşembe dajana repti sticks
Cuma omega one adult
Cumartesi tropical biorept W
Pazar dajana repti sticks

repti sticks olan bitti dajana o sıralamaya neyi koyabiliriz? Birde havalar biliyorsunuz ısındı ısıtıcıyı çıkartalım mı? 27 derece idi 25 e çektim. Bu arada yemleri çok severek yedi düşünen olursa öneririm

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Isıtıcıyı çıkarmak için henüz erken. Gece sabaha doğru su en soğuk halini alır. 26 derece altına düşmeyene kadar ısıtıcı dursun.

Dajana repti sticks yemini tekrar alabilirsiniz.

Jbl agil alıp perşembe günü verebilirsiniz. Pazar günü dajana gammarus sticks olur.

Yerine tetra reptomin alıp perşembe ve pazar günü verebilirsiniz.

Yada şu şekilde elinizdeki yemlerle program yaparsınız.

Pazartesi omega one
Salı tropical biorept W
Çarşamba omega one
Perşembe dajana gammarus sticks
Cuma tropical biorept W
Cumartesi omega one
Pazar dajana gammarus sticks

Yemleri sevmesi güzel nispeten ucuz oldukları için bir süredir bu yemleri öneriyorum bende.

savas_yok

Gümüş 1 Üye
Isıtıcıyı çıkarmak için henüz erken. Gece sabaha doğru su en soğuk halini alır. 26 derece altına düşmeyene kadar ısıtıcı dursun.

Dajana repti sticks yemini tekrar alabilirsiniz.

Jbl agil alıp perşembe günü verebilirsiniz. Pazar günü dajana gammarus sticks olur.

Yerine tetra reptomin alıp perşembe ve pazar günü verebilirsiniz.

Yada şu şekilde elinizdeki yemlerle program yaparsınız.

Pazartesi omega one
Salı tropical biorept W
Çarşamba omega one
Perşembe dajana gammarus sticks
Cuma tropical biorept W
Cumartesi omega one
Pazar dajana gammarus sticks

Yemleri sevmesi güzel nispeten ucuz oldukları için bir süredir bu yemleri öneriyorum bende.
Öncelikle cevabınız için teşekkürler. İlk etapta elimdekilerle bir program yapmaktı amacım onu ekstra belirtmişsiniz. Bunlar bittikten sonra büyük boylarını alabilirim.

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Skt 2025'ler yavaş yavaş çıkmıştır. Alacağınız sitede genelde alım sayfasının kargolama sayfasında açıklama kutucuğu olur. Oraya "yedek olarak alacağımdan ileri tarihli yem gönderebilir misiniz?" diye yazarsanız bakıp ileri tarihli gönderirler.