Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yem yemiyor ve halsiz

O sırada gentayı kullanmadım vitamin olarak doktorun verdiği vitamini kullandım.

Deep fix reptivit vitamin damla var mı sizde

Hayvan o hareketi yapıyorsa son raddede pazartesiye kadar sabah akşam 3 damla yapalım. Durum iyi değil. Şu an ömrünü uzatmaya çalışacağız. Gentayı ciğerlerine kaçırmamaya çalışın.

Deep fix reptivit var evet. Şu an kuru alana koydum peteği sonuna kadar açtım içerisi baya sıcak olur herhalde.
Aklıma takılan soru veteriner nasıl yanlış tedavi uygulayabilir? Kafasına göre mi yazdı bu ilaçları?

Aslında su içinde tutunabileceği bir tünek yaparsanız çok iyi olur. Su yüzeyine paralel vantuzla tutturulmuş bir çubuk olabilir.
Vitamini kaç günde bir veriyorsunuz hayvana?

Vitaminin içeriği üstünde yazıyorsa atma ihtimaliniz var mı?

Yok sadece multi vitamin yazılı küçük bir kap

Riske atmayalım deep fix reptivit kullanmaya devam edin.
Her gün gentadan uzak bir vakitte ağzını açıyorsa 1 damla eğer açmıyorsa dik tutup ağzına ruj sürermiş gibi 2 damla damlatın.
Hayvan karada mı uyuyor geceleri?
Genta ya da vitamin damlatırken ağzını açtırabiliyor musunuz?

Suda uyuyordu ama şimdi karaya çıkma eğiliminde. Tutunacak bişey koydum ama bu gece görücem. Ağzını açmıyor ben sürüyorum dediğiniz gibi.

Suda uyuması akciğer enfeksiyonu gibi durumlarda iyi bir şey aslında . Gece kuru alanda üşümediğinden emin olun mutlaka.

Su içinde uyurken hem üşümez hem de akciğerlerin sağlıklı olduğunu anlarız. Hayvan şuan halsiz olduğu için suda yüzerken zorlanabilir , hemen yorulabilir o yüzden dikkat edin hayvana su içindeyken.

Deep fix reptivit var evet. Şu an kuru alana koydum peteği sonuna kadar açtım içerisi baya sıcak olur herhalde.
Aklıma takılan soru veteriner nasıl yanlış tedavi uygulayabilir? Kafasına göre mi yazdı bu ilaçları?
Her hekim egzotik hayvanlar konusunda bilgi sahibi değil. Ağırlık kedi köpek ve çiftlik hayvanları üstüne. Son senelerde egzotik hayvanlara artan ilgi sebebiyle bu branşta eğitim almaya başladılar.

Bizim önerdiğimiz hekimler sayılı. Emin olamadığımız durumlarda veteriner hekimlik fakültelerine gitmek yerinde olur.

Hasta olana dediğiniz gibi ilaç artı vitamin veriyorum ama diğeri de yem yemiyor. Ne karides ne kıyma hiçbirini yemiyor. Ama hasta gibi de değil. Eskiden yemlere saldırıyolardı.

Her hekim egzotik hayvanlar konusunda bilgi sahibi değil. Ağırlık kedi köpek ve çiftlik hayvanları üstüne. Son senelerde egzotik hayvanlara artan ilgi sebebiyle bu branşta eğitim almaya başladılar.

Bizim önerdiğimiz hekimler sayılı. Emin olamadığımız durumlarda veteriner hekimlik fakültelerine gitmek yerinde olur.
İstanbul da nereyi önerirsiniz?

Cem Bey'in dediği anüse kulak pamuğu sürterek uyarma işlemini yaptınız mı ya da bir değişiklik oldu mu?
Öbür hayvanın durumu nasıl durumu yine aynı mı yoksa biraz daha iyi mi?
Hangi semtte oturuyorsunuz ?

Hala halsiz ama dün kafası aşağı sarkıyordu şu an elime alırken kafasını içeri çekiyor. Diğeri yukarı aşağı yüzüyor hareketli ama yem yemiyor. Cem beyin dediğini yapıyorum bir faydası var mı yok mu bilmiyorum. Eyüp te oturuyorum

Zeytinburnu Veteriner Kliniği
58 Bulvar Caddesi 50/2 Sokak 3/1
Zeytinburnu / İstanbul

Tel: 0212-546 81 51

Eğer götürme konusunda kararlıysanız hayvanın kabuk boyunu akciğer enfeksiyonu olduğunu şuanki durumunu telefondan arayıp anlatın bir de fiyat sorun.

Ben zeytinburnunu yakın olduğu için yazdım başka yere götürmek isterseniz bu konuda aşağılara doğru bakın :

Merhaba tekrar
Güncelleme yapayım. Hasta olan kaplumbağa hala halsiz. Kafasını ileri atıp ağzını açtığı hareketi azalttı gibi ama kuru alanda sürekli ve uyuyor. bazen suya inip cıkıyor ama yüzmeye calışmıyor bile. Diğeri de hiçbir şey yememeye devam ediyor. En son yumurta akı verdim ama hiç yüzüne bile bakmadı.

Geri