Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Nasıl bir akvaryum almalıyım

Emre.07

Bronz 5 Üye
benim kaplumbağam 8 senedir veya daha fazladır bende ben ona akvaryum almak istiyorum plastik kapta geldiğinden beri nasıl bir akvaryum almalıyım ekipmanları nasıl olmalı lütfen açıklayabilirmisiniz ihtiyacım var bana kılavuzluk edecek birine ihtiyacım var

Ekli dosyalar

• 332962972_496128376053724_4373984322708466812_n.jpg
    332962972_496128376053724_4373984322708466812_n.jpg
    11.9 KB · Görüntüleme: 24
Sizin büyük bir akvaryum almanız gerekiyor.
Ekipman olarak su ısıtıcı ve ısıtma lambası en gerekli ekipmanlardır.
Onun dışında dış filtre ve iç filtre var . İç filtreyi büyük akvaryumlarda deri vb. toplaması için koyuyoruz.
Tabana vitasand marka pro78 sarı silis kum koyuyoruz.
Akvaryum düz diktörtgen olacak. Kuru alan olarak ya ana akvaryuma silikonlanmış kuru alan yapacaksınız ya da akvaryum üstü kuru alan yapacaksınız . Daha büyük akvaryumlarda tercih akvaryum üstü kuru alan.
Ekipmanlar bu şekilde.

bilgilendirme için saolun akvaryumun özelliklerini söyleyebilirmisiniz bendeona göre alayım

Ara geçişli 80*35*50h ve 7 mm kalınlığında hazır akvaryum yada maliyeti karşılayabilirseniz 100*50*50h veya 60h ve 10 mm cam kalınlığında akvaryum alacaksınız.

Ekipmana ona göre bakarız.

Ara geçişli 80*35*50h ve 7 mm kalınlığında hazır akvaryum yada maliyeti karşılayabilirseniz 100*50*50h veya 60h ve 10 mm cam kalınlığında akvaryum alacaksınız.

Ekipmana ona göre bakarız

Ekipmana ona göre bakarız.
merhaba akvaryum yaptıracağım da hangisi yükseklik

İngilizcede height kelimesinden gelen h yüksekliktir.

Uzun cam*kısa cam*yükseklik. Bu şekilde ölçüler yazılır.

merhaba akvaryum yaptıracağım da hangisi yükseklik
Merhaba,
Denk geldim akvaryum ihtiyacınızı gördüm.
Benim sahiplendirme sayfasında bir ilanım var bakabilirsiniz. 3 kalumbapam ile birlikte 115x50x60h akvaryumumu da veriyorum, benimkilerle ve sizinkiyle birlikte 4 kaplumbağaya bakabilirseniz ki yaşları aynı sizinkiyle, ilginizi çekerse bana yazabilirsiniz.

İyi günler,

İngilizcede height kelimesinden gelen h yüksekliktir.

Uzun cam*kısa cam*yükseklik. Bu şekilde ölçüler yazılır.
merhabalar ara geçişli ne demek ve 80*35*50h deki 35 cm dar olurmu acil bir şekilde bakar mısınız

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Ara geçişli hayvanın büyümesiyle orantılı olarak sürekli büyük akvaryumdan daha büyüğüne geçmek demek.
Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Ara geçişli hayvanın büyümesiyle orantılı olarak sürekli büyük akvaryumdan daha büyüğüne geçmek demek.
Hayvanın kabuk boyu kaç cm?
12 cm kabuk boyu bana ara geçişli akvaryum almam tavsiye edildi ama ben ara geçişli ne demek onu anlamadığım biraz daha detaylı açıklayabilir misiniz

Hayvan büyüdükçe ona paralel olarak akvaryumu da büyütürüz. 30-50-60-80-100 litre gibi. Bunlar ara geçişli akvaryumdur. Yalnız gereksiz masraf olmaması açısından bu akvaryum ne kadar büyük olursa o kadar uzun süre gider. Akabinde ömürlük akvaryuma geçeriz.

Hayvan 12 cm kabuk boyunda olduğuna göre 80*35*50h ve 7 mm cam kalınlığında hazır bir akvaryum yada doğrudan özel yapım 100*50*60h ve 10 mm cam kalınlığında ömürlük akvaryum alabilirsiniz.

Isıtma lambası standart. Ara geçişli olanı almanız durumunda su ısıtıcıyı ömürlüğe göre alırsanız ikinci bir masraf olmaz.

Hayvan büyüdükçe ona paralel olarak akvaryumu da büyütürüz. 30-50-60-80-100 litre gibi. Bunlar ara geçişli akvaryumdur. Yalnız gereksiz masraf olmaması açısından bu akvaryum ne kadar büyük olursa o kadar uzun süre gider. Akabinde ömürlük akvaryuma geçeriz.

Hayvan 12 cm kabuk boyunda olduğuna göre 80*35*50h ve 7 mm cam kalınlığında hazır bir akvaryum yada doğrudan özel yapım 100*50*60h ve 10 mm cam kalınlığında ömürlük akvaryum alabilirsiniz.

Isıtma lambası standart. Ara geçişli olanı almanız durumunda su ısıtıcıyı ömürlüğe göre alırsanız ikinci bir masraf olmaz.
100*50*60h ve 10 mm bu ölçülerde akvaryum aldım ekipmanları söyleyebilir misiniz

Su ısıtıcı jbl protemp 200 W
Dış filtre tetra ex 1200 plus
İç filtre sobo 808c
Kuru alan akvaryum üstü olacak.
Lamba standard.
Vitasand pro 78 marka sarı silis kum 40 kg kadar.
3 vantuzla su yüzeyi hizasına tutturulmuş küçük oklava yada tetranın su çıkış borusu ön aparatı da olur.

Bu konuda benim kuru alan örneğim var.

Su ısıtıcı jbl protemp 200 W
Dış filtre tetra ex 1200 plus
İç filtre sobo 808c
Kuru alan akvaryum üstü olacak.
Lamba standard.
Vitasand pro 78 marka sarı silis kum 40 kg kadar.
3 vantuzla su yüzeyi hizasına tutturulmuş küçük oklava yada tetranın su çıkış borusu ön aparatı da olur.

Bu konuda benim kuru alan örneğim var.
size birşey daha danışmak istiyorum akvaryumu ölçtüm uzun kenar 100cm kısa kenar 33cm yükseklik 35 cm olarak yapmıs akvaryumu yapan adam bi sıkıntı olur mu

Hayvan tek akvaryum üstü kuru alan yapmak kaydıyla kullanılır. 20 cm üstü hayvan için en dar kalacaktır ama sıkıntı yükseklikte. Tabana kum yukarıda kaçış boşluğu derken su 25 cm seviyesine düşecek. Bu da o akvaryuma uygun iç filtre için az. Köşe filtre olmaz 30 cm su ister ancak yatay konumlandırmalı yada eheim 2012, sobo wp 1301f-1302f gibi motoru altta filtre kullanılmalı.

Hayvan tek akvaryum üstü kuru alan yapmak kaydıyla kullanılır. 20 cm üstü hayvan için en dar kalacaktır ama sıkıntı yükseklikte. Tabana kum yukarıda kaçış boşluğu derken su 25 cm seviyesine düşecek. Bu da o akvaryuma uygun iç filtre için az. Köşe filtre olmaz 30 cm su ister ancak yatay konumlandırmalı yada eheim 2012, sobo wp 1301f-1302f gibi motoru altta filtre kullanılmalı.
yani sıkıntı olacaksa yenisi için adamla görüşeyim mi

Geri