Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alanı nasıl yapabilirim?

SoothSayer

Yeni Üye
arkadaşlar plastik kaptan kurtulup kaplumbağalarıma yeni bir akvaryum aldım ama şu an sorunum en kolay şekilde kuru alan nasıl yapabilirim? yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Başlıkta yardım,acil gibi kelimeler kullanmak yasaktır
Konu paludaryum bölümüne taşındı/tubidik

RE: yardım! kuru alan

CD kabından yararlanarak kuru alan yapabilirsiniz.Çıkarken kaymamaları için cd kabının üzerine halı kaymaz yapıstırırsanız iyi olur..
Forumda kuru alan ile ilgili daha farklı örnekler mevcut :)

Forumda biraz dolanırsanız bu konu hakkında cevap bulabilirsiniz ve Forum Kurallarını okumanızı öneriyorum.

Ya da bahçeden büyük taşlar toplayıp üstüste dizebilirsin. Tabii, taşı temizlemelisin. Vamprella'nın dediği gibi, forumda başka örnekler de bulabilirsin.

Üst üste koyulan taşların devrilme ihtimali büyük oluyor ben cd kabını daha doğru buluyorum.

Ben bizim sitenin taşlarını topladım, düzgün dizdiğiniz zaman bir sorun olmuyor, bendeki taşlar sallanmıyor bile.

Not: Kuru alan olarak geniş bir mango kökü de olabilir. Taşlar gelmeden önce benim kaplumbağalarım mango kökü kullanıyordu ve gayet mutluydular, şimdi de ister taşlara, ister köke çıkıyorlar.

Benim konularımı incelerseniz 2-3 örnek görebilirsiniz.
Üye ismimin üzerine tıklayın, tüm konuları göster deyin.

Isıtıcı, filtre ve kuru alan ısıtmak için lamba aldınız mı?

Kaplumanyak' Alıntı:
Benim konularımı incelerseniz 2-3 örnek görebilirsiniz.
Üye ismimin üzerine tıklayın, tüm konuları göster deyin.

Isıtıcı, filtre ve kuru alan ısıtmak için lamba aldınız mı?

söylediğiniz gibi cd kabından kapluşlara kuru alanı hazırladım ve kullanıma sundum. şu anda akvaryum içerisinde bulunan ekipmanlar ısıtıcı, kuru alan ve ısıtıcı lamba. ilerleyen zamanlarda temizleyici motorda almayı düşünüyorum. yarın akvaryumun bi kaç resimini sizlerle paylaşacağım eksik olduğum yönleri benimle paylaşırsanız mutlu olurum. saygılarımla

Tabi ki yardımcı oluruz resimlerini eklersiniz hem kaplumbağlarınızı görmüş oluruz :)

sabah saatlerinde çekmiş olduğum 2 resmi sizinle paylaşmak istedim şu an en sade halinde olduğunu söylemek isterim yapıcı yorumlarınızı ve eleştirilerinizi bekliorum. sağolun

-----

Geri