Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuru alanım nasıl olmalı

tpsy80

Yeni Üye
arkadaşlar 2 seçenek var onumde..ilk olarak akvaryum 40 a 70...70cm ın 20 sini camla bolup kum doldurup kuru alan yapabiliirim yada burda sitede gordugum camı yapstırarak birde megil veriyorlar oyle yapabilirim sizce hangisi daha ii olur...

Hangisinde daha çok alan kalıyorsa onu yapmanızı öneririm(Pek birşey anlamadım dediklerinizden :) )

tpsy80 iki tür kuru alandan bahsetmiş, birincisi yani kumla doldurabilirim dediği şu linkteki tarz sanırım: mailto:/forum/sonunda-kuru-alan-secimimi-yaptim-t-1998.html
Burada daha önce deneyen arkadaşa çeşitli tavsiyelerde bulunulmuş, inceleyebilirsiniz. Özellikle missevda'nın camı açılı koyarak yüzme alanını arttırma önerisine katılıyorum.

Diğer bir seçenek de sizin tabirinizle camı yapıştırıp meyil vermek yani asma kuru alan olarak adlandırdığımız şekil. Asma kuru alanlar daha çok tercih ediliyor çünkü incelerseniz kaplumbağanın yüzdüğü alanı daraltmadığını görürsünüz. Malzeme olarak da cam kullanmak zorunda değilsiniz. Cama benzeyen plexiglass gibi malzemelerden CD kapağına kadar pek çok seçenek var. Plexiglass malzemeyi tabelacılardan bulabilirsim mesela. Normalde pahalı ama kuru alan için gereken küçük birşey olduğu için rica edince artanlardan ücretsiz veriyorlar genelde.

Forumlarda çok sayıda örnek var, üşenmeyin, inceleyin. Faydasını görürsünüz...

Geri