Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuş sesleri ve anlamları

antifbyigit

Bordo Bereli
Arkadaşlar benim 12 yaşında bir kuşum daha var son günlerde kendisinin çiftleşmke istediğini yani eş istediğini anladık ama ona eş almamız biraz zor bu konuda araştırma yaparken bu linki buldum almancası olan varsa rahatca kullanır almanca bilmiyorsanız google translate i kulanarak tercüme ede bilirsiniz buyrun link kuşu olan varsa umarım işine yarar. :)

http://www.birds-online.de/verhalten/lautaeusserungen.htm

Cvp: Kuş sesleri ve anlamları

Linki açamıyorum.

zibidi coştu:D kuş arıyor etrafta son ses açtım da burdaki sesleri:(

zibidi kaç yaşında muhappet kuşumu?

Yaşını maalesef bilmiyorum.Çünkü ben onu sokakta buldum..Muhabbet kuşu ve dişi sapsarı:)

Bendede 11-12 yaşında birtane varda bu aralar garip davranıyor çeşitli hareketler gösteriyor araştırdım bize çeşitli objelere kusarak kusmak demek çiftleşmeden önce birbirlerini istiyorlarmı istemiyorlarmı seçme tavrıymış ikiside birbirlerine kusarsa çiftleşirlerim garip bi olay :D bizimkide objelere kusuyor objelere kusması çiftleşmek istediğini eş istediğini bize gösttermekmiş ve gerçekten öyle bence çünkü kafasallayıp dikkatimi çekiyor bakıyorum küstüğü objeye vuruyor onu çevresinde dolanıyor ve gelip kaffa sallıyor çok zeki hayvanlar kuşlar. :)

İlginç bir sevgi anlayışları var :)

Benim babamında 6 yaşında saka kuşu var.Çok güzel sesleri var gerçekten sakaların :)

evet muhabbet kuşlarının kusma eylemlerini gördüm:D ama erkek kuşlar yapıyorlar bu tarz hareketleri..dişi her yerde nazlı ya:D:D

Evet bizim kuşun bi ara arkadaş olarak cennet papağanı vardıcenet papağanınıda yazlıkta evin içinnde bulmuştum çok açtı evdede birtek yiye bileceği ekmek vardı birde kurumuş eke vardı kurumuş ekmeği parçaladım yanınada biraz su koydum yed sonra ankaraya getirdik onu bizimkinin yanına koyduk 1-2 sene beraber yaşadılar veterinere bakımları için götürdüğümüzde bukadar anlaşmaları bile mucize dedi ikisinden birini vermelisiniz dedi bizde papağanı akrabamıza verdik şuan yaşıyomuş galiba oda 7-8 yaşlardında olmalı.Bizim kuş birtek kaplumbağaları sevmedi kapluşlar ilk aldığımda aynı odada kalıyorlardı kuşla kuş hastalandı kapluşları başka odaya aldık kuş 1 saat geçmeden iyleşti :D

Geri