Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uvb lamba insan için zararlı mı ?

frcnlfc

Yeni Üye
UVB 5.0 Lamba aldım fakat insan için radyasyon tehlikesinden ve göz hastalıkları konusunda zararından bahsediliyor. Odada olmadığım zaman açıp aonra kapatsam bir zararı olmaz sanırım. Yardımcı olabilecek birisi var mı acaba ?

Uvb ampul radyasyon yayar. Onun için yakın temas edilmemeli. Hayvanın en çok çıktığı saatte 1 saat yanması yeterli. Günlük 20 dakika ışımaya maruz kalması gerekli ihtiyacı karşılar.

Kullanırken ampul ucu lamba çanağından uzanıyorsa çanağın arkasında hava deliği varsa onu kapamamak kaydıyla çanağa alüminyum folyo sarıp ampul ucunu yandan bakıldığında kapayacak kadar çanağı uzatırız. Göz temasımız olmaz.

Uvb ampul radyasyon yayar. Onun için yakın temas edilmemeli. Hayvanın en çok çıktığı saatte 1 saat yanması yeterli. Günlük 20 dakika ışımaya maruz kalması gerekli ihtiyacı karşılar.

Kullanırken ampul ucu lamba çanağından uzanıyorsa çanağın arkasında hava deliği varsa onu kapamamak kaydıyla çanağa alüminyum folyo sarıp ampul ucunu yandan bakıldığında kapayacak kadar çanağı uzatırız. Göz temasımız olmaz.
benim konuya da bakar mısınız ölecek diye korkuyorum

Geri