Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuyruğundan çıkan siyah bir şey

SuŞirin

Yeni Üye
Merhaba
Sabah yemek verdikten sonra bir ara farkettim ceviz büyüklüğünde bir top gibi bir şey duruyor alt karın kısmında önce anlamadım akvaryuma bir şey düştü diye düşündüm yaklaşınca anladım ki kuyruk kısmından çıkmış korktum iç organı çıktı diye ama internete yazdığımda cinsel organı yazıyordu sonra kendisi içeri çekti benim hareket etmemle bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilir miyim ne yapmalıyız 14senedir bakıyorum ve ilk kez gördüm

Kaplumbağalar cinsel gelişim sonrası vücutlarındaki değişiklikleri algılamaya çalışır. İstemsiz biçimde belli bir süre cinsel organı çıkarırlar. Bu bir iki aydan, 7-8 aya kadar olabilir. Sakıncası başka hayvan varsa onu yiyecek sanıp ısırma riskidir.

Hayvan 14 yaşında ve ilk defa gördüyseniz yaşına göre gelişimini tamamlamamış demektir. Bu durumda bulunduğu sistemin iyileştirilmesi gerekiyor. Bu yaştaki bir hayvanın takriben 30 cm kabuk boyu civarında olması gerekirdi.

Geri