Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kuyruktan kan akıyo...

kaplumbuğur

Bronz 3 Üye
merhabalar... bugün gün boyu dışardaydım... eve geldim yem verdim yemlerini yediler... üzerimi değiştirdim akvaryuma bi daha baktım ki kuru alanda 5-6 damlalık kan var... bide baktımki kaplumbağalarımdan bitanesinin kuyruğu kanıyo... daha önce birinin diğerini ısırırken görmüştüm ama şimdi görmedim... fakat iki tanesininde tam olarak aynı yerde milimetrik olarak açıklık var... bu ned,r ne yapmam gerekir... şuan akvaryumdan çıkardım susuz bi fanusta duruyo... ne yapmalıyım... yardım lütfen....

Cvp: kuyruktan kan akıyo...

Yaralara Batikon sürüp ayrı bir yere almak gerekir. Isırma yaralama boyutuna geçtiyse onları ayrı ayrı beslemek zorunda kalabilirsiniz.

iki tanesine bakamadım... ama diğer iki tamnesinin kuyruğunda olan açılma simetrik aynı yerlerde...

durdu kanama... fanusta hiç kan izi yok...

Cok iyi boticon nedir biliyomusun kaplumbaga ilaclarindan bir tanesi sende bulunurmu

Olivia peter in dediği tevaviyi uygulayın baticon evde yoksa nöbetçi eczanelerde vardır

baticon un ne olduğunu biliyorum... insanlar için kullanılanlardan mı yoksa kaplumbağa için özel mi...

Normal bildiğimiz. Zaten aynı amaçla kullanıyoruz

Aynen boticon alin eczanede bulunur

Hark etmez ordamisin boticon de verir

geçmiş olsun kuyrukta kopma varmı sadece yara mı oluşmuş. neslihanın dediği gibi batikon sürmek gerekiyor. kanı durdurup, o bölgedeki hücreleri öldürürerek kabuk bağlasın. bu aşamada bir süre lamba altında beklet kuruduğuna kanaat getirdiğinde akvaryuma alırsın. metilen varsa suyada iki damla damlat iltihabın önüne geçelim.

bu ısırmalar sürekli oluyor muydu anlaşmazlıklar yoksa sadece yem zamanları mı ? diğeri kuru alanı sahiplenip diğeri üstünde baskınlık kurmuşsa bu sebeple de saldırmış olma ihtimali olabilir. iş ciddiyete binerse mecburi ayırmak gerekecek.

metilen yoksa iki damla baticondan suya damlat

tamam eczaneden hemen almaya gidiyorum... sadece bi kere şahit oldum kuyruk ısırmasına... bunun ısırmadan yada başka bi sebepten ani neden olduğunu bilmiyorum... yem zamanı değildi diye hatırlıyorum... hayır kuyrukta kopma yok... sadece alt tarafta bi açıklık var...

Geri