Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

labrador

düzgün ali

Bronz 4 Üye
Ben ilkbaharen kendime bir labrador almayi dusunuyorum evde bakacam ama aklimda baska seceneklerde var mesela pugla golden gibi siz ne dusunuyorsunux.

Evde en rahat besleyebilecegim kopekleri yazsaniz

Evde en rahat besleyebilecegim kopekleri yazsaniz

Labrafotun ve diger cinslerin fiyatlarini yazsaniz

Tuncelide barinak yk satin almak zorundayim.
seviyorum bana arkadas olsun.

Cvp: labrador

evde en rahat besleyebileceğin köpek türleri ali süs köpekleri ve golden cinseleri eğerki evde çocuk varsa çocukla anlaşabilen tüm türler bakılabilir ama sakın ve sakın doberman cinslerini düşünme :)

ozman doberman dışında hemen hemen hepsi bakılabilir ama uzun kılları olan köpekleirn bakımı daha hassas olduğu için sen süs köpeği labrodor golden ve sibirya alman kurdu cinslerini önerebilirm ama kesinlikle doberman cinslerini alma eğerki hayvanı evde bakacaksan bahçeli ise evin alabilirsin

yani uzun kıllı köpek cinsinden kastım av köpekleri bakımı kılları dışında kolaydır ama tüy bakımından çok özen istediği için önermem sana

köpek alırken önce düşüneceğin hareketli mi uyuşuk tür mü alacağın olmalı. hareketli olanı düzenli olarak gezdirmen gerek. ev içinde hapis olmamalı. bu seçimi yaparken kendi yaşam tarzına uygun olanı düşünmelisin. pugla fazla hareketli değil ama havlama konusunda nasıldır bilmiyorum. benim gördüklerimin sesi çıkmıyordu. bulldog kıçını fazla kaldırmaz ama çok salyalıdır, sevmem.

alırken düşüneceğin bir diğeri ise mümkün olduğunca az havlayan bir tür olmalı. komşuları rahatsız etmemeli şikayet gelirse bırakmak zorunda kalırsın. özellikle apartmanda oturuyorsan buna dikkat et. golden bu anlamda uygun bir tür. küçük köpekler asabi uyumsuz oluyorlar. eğitmesi ise zor.

ispanyol terrier de düşünebilirsin. 1000 tl'den aşağı bulamazsın sanırım. genelde cins türler 400 € dan gidiyor.

abi tüm küçük ırklar asabi değilki ben bir çok türe baktım en asabisi doberman ritriwerdı doberman dışındaki söylediğim ırklarda asabiyet yok ama tüy bakımı zor senin dediğin köpeğinde..ve göz hastalıkları çok oluyor onlarda

golden retriever sakindir. alınmayacaklar rotweiler pitbull ve doberman bu üç hayvan sadece sahibi hariç herkese saldırgan tavır sergiler. her köpekte tüy derdi var. kısada olsa uzunda tüy döküyorlar. cins köpek aldığında sağlık problemleri illaki çıkıyor.

labrador retrieverda sakindir. jack russellar illettir. ne adam olur ne yerinde durur. neyse ali türlere buradan bakabilirsin açıklamalı anlatmışlar.
http://www.petlebi.com/kopek-irklari?page=1

abi tüy dökme sorunundan bahsetmiyorum onun yıkanması bazıları gün aşırı taranması gerekiyor hastalıklar evt çıkıyor ama bazılarının bünyesi daha hassas ondan ben ali arkadaşımıza birkaç tür önerdim :)jack raseell teriyer evt kurtlu bir köpek yerinde hiç durmaz adamı deli eder enerjisi çok yüksek bir köpek ırkı ama bir okdar sesiz ve sahibine sadıktır :)

ali onların fiyatları yavru genç ve yetişkin diye ayrılır ona göre fiyatlandırma yaparlar

fiyatlarını bilmiyorum. yeni çıkan kanunlardan sonra petshoplarda yasaklandı, ne oldu fikrim yok. netten araştır istersen.

eğerki labrodor alacaksan en aşağı 6 aylıktan yukarı verirler sana yakın yerden alırsan elden 100-500 tl arası bişi yaparlar ama 50 tlyede verebilirler oturduğun şehirden alacaksan diğer cinslerde fiyat farklı

Yo ben 1 2 aylik bisi istiyorum labrodor olarak
bide nasil desem istanbuldan tunceliye gelecek heralde

O iş zor gidip senin alman lazım. Kuzenimden hatırladığım kadarıyla 12 saat evvelden aç bırakılıp yolculuktan evvel uyku hapı veriliyor.

ali cem abinin dediği gibi o iş zor ve sen 1-2 aylık diyorsun kanunen hediye bile verilcek olsa hayvan 6 aylıktan küçükse verilemez sütten kesimi beklenir

Yo ben 1 2 aylik bisi istiyorum labrodor olarak
bide nasil desem istanbuldan tunceliye gelecek heralde

ali kardeş tanıdığın akraban felan değilse o kadar küçük yavruyu alamazsın yavrunun anne babası yoksa eğerki o başka ama normal şartlarda yasak 6 aylık dan aşağı yavru satışı hangi cins olursa olsun

Geri