Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hangi yemleri almalıyım?

.Alice.

Bronz 4 Üye
Su kaplumbağam 8 santime yaklaştı şuan sera carnivor yemini kullanıyorum bazen kalamar kemiği, gammarus , kıvırcık, salatalık, havuç felan veriyorum. Tek çeşit yem olmaması gerekiyormuş anladığım kadarıyla.
Bir tane de 3,5 santim kaplumbağam var. Ona da aynı yemi veriyorum. Hangi yemleri almam gerekiyor?

Carnivor içinde mineral yem var onun için vitamin damla ve kemiğe gerek yok.

İkisi de aynı sistemde ise büyük küçüğü öldürebilir. Ayırın.

8 cm kabuk boyunu geçti ise günde tek öğüne düşün.

Yem olarak dajana gammarus sticks ve tropical biorept supreme young yemi alın.

Ufak için tetra reptomin baby alabilirsiniz. Ya da tropical axothl yemi. Bir de normal gammarus yem.

Öncelikli atakan petshopa bakın bu nispeten ucuz veriyor.

Carnivor içinde mineral yem var onun için vitamin damla ve kemiğe gerek yok.

İkisi de aynı sistemde ise büyük küçüğü öldürebilir. Ayırın.

8 cm kabuk boyunu geçti ise günde tek öğüne düşün.

Yem olarak dajana gammarus sticks ve tropical biorept supreme young yemi alın.

Ufak için tetra reptomin baby alabilirsiniz. Ya da tropical axothl yemi. Bir de normal gammarus yem.

Öncelikli atakan petshopa bakın bu nispeten ucuz veriyor.
Söylediğiniz yemleri en kısa zamanda alacağım. İyi anlaşıyorlar bir ay oldu herhangi bir zarar vermedi yine de ayırmam gerekiyor mu?

Bu dediğiniz yem mı?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-09-01-13-02-31-243_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2023-09-01-13-02-31-243_trendyol.com.jpg
    360.3 KB · Görüntüleme: 7
Tropical axothl'ı bulamadım tropical axolotl diye bir şey var o mu?

Farklı bir konu açıp bilgi kirliliği olmaması açısından buraya yazmak istedim.
@cem Bey, reeflowers'ın turtle fresh ve notox ürünlerini kullanıyorum ve su düzenleyicisi ile vitamin tarzı bir ürünü de dikkatimi çekti. Kabuk gelişimini hızlandırır vs yazıyor ama danışmadan almak istemedim.
Ayrıca tropical axolotl yemi 250 ml olanı da hesaplı buldum ondan da almayı düşünüyorum, 119.5 tl gibi bir fiyatı var.
Forum kurallarını bilmediğim için reklam mahiyetinde olmaması için adresi direkt yazmakta çekindim açıkçası, almak isteyen arkadaşlar için fiyat karşılaştırma sitelerinde kolaylıkla bulunabiliyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230903_133152_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20230903_133152_Samsung Internet.jpg
    122.8 KB · Görüntüleme: 3
  • Screenshot_20230903_134134_Gallery.jpg
    Screenshot_20230903_134134_Gallery.jpg
    106.2 KB · Görüntüleme: 3
Turtle fresh, amonyak giderici buna suyu sararmadan düzenli yeniliyorsanız gerek yok. Sadece temizlemeye vaktinizin olmadığı zamanlarda bir iki gün sonraya ötelemek gerekirse kullanın.

Notox ile clear birbirine emsal özelliklerde clear ek olarak bulanıklık varsa bunu gidermede de kullanılıyor.

Mr. Turtle konusunda emin değilim. Kabuk sertleştirici tarzı bir ürün gerek yok. Normal vitamin damla ve yemlerdeki vitamin ve mineraller gerekli ihtiyacı karşılıyor.

Tüm bunları damlatırken hayvanları sudan çıkarıp damlattıktan sonra suyu karıştırın 5-10 dakika sonra hayvanları suya koyun.

Yem gayet uygun. Hatta bedava gibi. Gelince son kullanma tarihine bakın. Satılmayınca elden çıkarmak için indirim yapmış olabilirler.

Çok teşekkür ederim Cem bey, daha önce bu siteden yem almıştım skt 2025 olarak geldi. Ürünleri kaplumbağalar sudayken damlatıyordum iç filtrenin dalga yaptığı yöne doğru olacak şekilde, bundan sonra ona da dikkat ederim. Mr turtle harici siparişimi geçtim şimdi, yem gelince sizleri yine bilgilendiririm. Alacak arkadaşlara faydamız olursa ne mutlu. 😊

• Beğen
Tepkiler: cem
Geri