Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akciger enfeksiyonu oldu. Napmalıyım

betus

Bronz 4 Üye
butun belirtileri var. kuru alani pek kullanmayan kaplumbagam simdi surekli orda takiliyor. cogu zaman uyuyor. eskisine gore cok cok az yiyor. buyumesi durdu. 3 gundur agzini acip nefes almaya calisiyor surekli ve ciyakliyor. geceleri daha cok oluyor. hemen farkettigim gibi forumdaki her seyi okudum arastirdim gentagut aldim. agzini actigi icin damlatmam zor olmuyor. dunden beri gentagut kullaniyorum. henuz cok kucuk bir kaplus. 3-4 cm falan kabuk boyu. fakulteye hemen yarin goturmeli miyim yoksa gentaya devam etmeli miyim? cunku ben cok duygusal biriyim surekli basindayim. istahini da kaybetti yavrusum. igne icin cok kucuk oldugundan veterinere goturmemeli miyim diye sormak istedim. genta ne kadar surede fayda sagliyor?

butun belirtileri var. kuru alani pek kullanmayan kaplumbagam simdi surekli orda takiliyor. cogu zaman uyuyor. eskisine gore cok cok az yiyor. buyumesi durdu. 3 gundur agzini acip nefes almaya calisiyor surekli ve ciyakliyor. geceleri daha cok oluyor. hemen farkettigim gibi forumdaki her seyi okudum arastirdim gentagut aldim. agzini actigi icin damlatmam zor olmuyor. dunden beri gentagut kullaniyorum. henuz cok kucuk bir kaplus. 3-4 cm falan kabuk boyu. fakulteye hemen yarin goturmeli miyim yoksa gentaya devam etmeli miyim? cunku ben cok duygusal biriyim surekli basindayim. istahini da kaybetti yavrusum. igne icin cok kucuk oldugundan veterinere goturmemeli miyim diye sormak istedim. genta ne kadar surede fayda sagliyor?
veterinerlerin pek bilgisi yok acikcasi.

gentagut agza mi damlatin dediler?

veterinerlerin pek bilgisi yok acikcasi.
samsundaki veterinerlerin numaralarini bulup aradim cogunu. anlayip anlamadiklarini sordum. hepsi de anlamadiklarini ve fakulteye gitmemi soylediler. bi de bosuna gidersem o kadar yolu kaplusuma eziyet olur vallahi.

pembelesme falan yok ama bilmiyorum kabugunun saglikli oldugunu dusunuyorum

Ekli dosyalar

• IMG_6849.jpeg
    IMG_6849.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 26
  • IMG_6848.jpeg
    IMG_6848.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 23
Kaplumbağaya ölüm kabında mı akvaryumda mı bakıyorsunuz?

Kaplumbağaya ölüm kabında mı akvaryumda mı bakıyorsunuz?
akvaryumda bakiyorum. butun ihtiyaclari dahilinde ayni zamanda vitamin takviyeleriyle destekledim sahiplendigim gunden beri. iki taneler ve ikisine de en iyi sartlari sagladik. zaten anlamadigim da bu sicakta bu kosullarda nasil yakalandigi. ruzgarda falan da kalmadilar hic anlamadim ki

akvaryumda bakiyorum. butun ihtiyaclari dahilinde ayni zamanda vitamin takviyeleriyle destekledim sahiplendigim gunden beri. iki taneler ve ikisine de en iyi sartlari sagladik. zaten anlamadigim da bu sicakta bu kosullarda nasil yakalandigi. ruzgarda falan da kalmadilar hic anlamadim ki
aldiginiz kisi buyuk ihtimalle baslatan kisidir.

yeni sagiplenmedim aslinda. 1 bucuk aydir benimleler ve asiri iyilerdi hep eglenceli ve bicir bicirlardi. suda sip sip ses yapiyolardi beni gorunce. odaya girdigim gibi heyecanlanip cirpinmaya basliyolardi. sadece 2-3 gundur boyle
Akvaryumunuzda gerekli ekipmanlar varmı? Su ısıtıcısı, filtre, ısıtıcı lamba.

guncelleme arkadaslar yem yedirebildim. hazir yemisken biraz genta damlatiyim dedim vucuduna girsin. oyle yaptim. simdi uyudu ikisi de. bu da tuhaf geliyor mesela isik acikken asla uyumazlardi ama bir iki gundur uyumaya basladilar. tekrar biciriklarim eski haline donecekler inaniyorum. bir gun daha gozlemleyip veterinere sonraki gun mu gotursem ne dersiniz?

su sicakligini 30-32 derece civarina sabitledim 2 gundur

Geri