Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

lambam bozuldu

TheNRK

Platin 3 Üye
sa arkadaşlar benim mandallı lambam bozuldu. bulunduğum şehirde bulamadığım için internetten sipariş ettim fakat ne göreyim internetten sipariş ettiğim mandallı lambanın hem plastiği hemide metali incecikdi.                                  bende dedim ucuz olduğu içindir herhalde internetten bir daha sipariş etmeyi düşünüyorum fakat kalın olması gerek çünkü 60 wattlık halojen ampule dayanması gerek. daha güvenilir bir internet sitesinden sipariş eden varmı? aslında 100-150tl gibi rakamlarada var ama yinede bilmeden almak istemiyorum.                               yardımcı olan olursa çok sevinirm teşekkürler :)

Ozden elektrik/Elektrik deposu

Mandalli bulamayip ordan metal spiralli alip ,altina yukseltici kutu koydum. Arada oraya kaliteli mandalli da geliyor. Sitesine bir bakarsiniz.

Benim eski semtimde ve gayet guvenilir bir magaza.

Ben 6 ay önce Bauhausdan deveboynu almıştım. O zaman 170tldi şu an ne kadar bilmiyorum ama gayet kaliteli.

Ben de internetten mandallı lamba almıştım ama içi bir süre sonra yandı. Ben de elektrikçide suya dayanıklı ve yanmayan duy taktırdım. Fiş yerlerinide su geçirmez yaptırdım.

Şu an uvb deveboynunda takılı, ısıtıcı lamba ise mandallıda.

Yani kısacası bulunduğunuz bir bölgedeki elektrikçiye giderek mandallınızın duyunu ve fişini değiştirerek tekrar kullanabilirsiniz.

Deveboynu benim de cok heves ettigim bir lambaydi ancak uygun fiyatli bulamadim.

Sanırım ikeanın internet sitesinde 120tlye görmüştüm. Yanlışda hatırlıyor olabilirim.

Lambalar genelde hemen duy arkası bağlantısındaki kablonun sıcaktan kuruyup gitmesinden açılıyor. Bu noktaya bakılması iyi olur. İkinci sebep düğmedeki kablo bağlantısının yerinden çıkması ama bu fazla olası değil. Yeni almaktansa elektrikçiye maliyeti uyguna gelirse yaptırmak daha iyi.

Duyu plastik ise seramik ile değiştirilmesi yerinde olur. Çanak içinde kalan kabloları da izole bant ile sarmak sıcaktan dış muhafazasının eriyip yada kuruyup parçalanmasını önler.

El yatkınlığın varsa tamirat işinden anlıyorsan kendinde yapabilirsin.

Geri