Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Leatherback Türü

Ağustos

Bordo Bereli
Yaşayan kaplumbağaların en büyüğüdür. Boyu 2.5 m, ağırlığı yarım tondan fazla (700 kg kadar) olabilir. Ön ve arka üyeleri yüzmeye uygun olarak kürek şeklindedir. Hiçbir parmak ve tırnağı bulunmaz. Kabuğun alt ve üst parçaları yanlardan kaynaşmıştır. Üst tarafta boyuna 7, alt tarafta 5 sıra çıkıntı (Carina, Karina) bulunur. Gençlerde bu çıkıntıları yapan kemik plakları ayrı ayrı görmek mümkündür. Esas olarak açık denizlerde yaşar. Ülkemizde Akdeniz'den Antalya ve Ege Denizi’nden Balıkesir-Edremit’den kayıt edilmiştir.

mailto:/2u6z4o3.jpg

mailto:/dr9uyu.jpg

mailto:/9a93ip.jpg

Ve en korkutucu kısım ..

mailto:/ke9o2x.jpg

Cvp: Leatherback Türü

http://tr.wikipedia.org/wiki/Deri_s%C4%B1rtl%C4%B1_deniz_kaplumba%C4%9Fas%C4%B1

Bu arada ağzının içerisinde bulunan kemiksi çıkıntılar büyük parçaları rahat ve fazla su yutmadan yemek borusundan geçirmeye yarar. Ara ara konularda bahsettiğimiz bir hayvan, geçnlerde yumurtlama ve yavru çıkış videolarını bir konuda eklemiştim ama bulamadım Yaşarcan. Paylaşım için teşekkürler.

Bende resimlerde gördüm abi eve gidince video eklemeye çalışırım dükkanda biraz yavaş internet :) Ama ilk defa bir kaplumbağadan korktum ya

Dişleri çok ilginç :) paylaşım için teşekkürler.

Geri