Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Lepistes bakan arkadaşlar yardımcı olabilirmi?

dumdumtis

Gümüş 1 Üye
Arkadaşlar ben ileride lepistes bakmaya karar verdim.Sizce bakımı kolay mı zor mu daha önce küçük akvaryumumda japon ve betta beslemiştim.Lepistes yeni başlayanlar için kolay diyorlar,hem kolay üremesiyle hemde görüntüsüyle çok hoş geldi bana.

Cvp: Lepistes bakan arkadaşlar yardımcı olabilirmi?

şuan bende 40lt lik bir akvaryumda lepistes bakıyorum bakımları çok kolay ve görsellik bakımından çok güzel canlılar herkeze tavsiye ederim:smile:

Cvp: Lepistes bakan arkadaşlar yardımcı olabilirmi?

bence bakabilirsin ama kaplumbağa yanında sakın bakma!!

Lepistes bakimi kolay degildir. Buradaki kolay yazilari fazla iddali olmus. Lepisteslerin bakimi yalnizca diger baliklara gore cok az daha kolaydir. Lepistesler canli doguran grubuna girer. Sudaki isi degisimlerinden yada sudaki degerlerden cok fazla etkilenirler. Kimisi lepistesi cok kolay yasatirken kimisi bircok ölümle karsilasir. Lepistesler 'akvaristlik' icin asla iyi bir 'baslangic' degildir. Tahmin ettiginizden fazla yavrulayacak ve bir sure sonra biktiracaktir. Bircok ölümle karsilasacaginiza (ozellikle yeni doganlarda) emin olabilirsiniz. Bebekleri yasatmak tahmin ettiginizden daha zor olacaktir. Fazlasiyla nazli baliklardir. Bakimlari kolay gozuksede 'hakkiyla' bakmak cok ugras ister.
Akvaristlik icin en iyi baslangic cikletlerdir.

Lepistesi asla onermiyorum. Birkac ay (belkide hafta) sonra ugrasmaktan ve bebeklerin olmesini izlemekten yorulacaginizdan eminim.

Geri