Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tarihi geçmiş yem ve yeni yem

Bir de ben sadece sarı silis zorunlu sanıyordum bilseydim beyaz alırdım beyaz önermemelerinin sebebi kiri çok gösterir diyeymiş forumda öyle okudum ama sarı daha iyi oldu şuan 10 kilo kadar fazladan kum var yakında akvaryumu büyütmeyi düşünüyorum zaten
Beyaz silis hem aşırı parlaklık veriyor ki bu hayvanı rahatsız ediyor.

Bambuyu ben denemiştim. Sonra köklerini kumdan çıkarıp yemeye başladılar arkasından dalı kemirmeye başladılar. Sonra araştırdım. Özsuyu zarar veriyormuş komple çıkarıp attım.

ACİL YARDIM DERECE KIRILDI
Kuru akanın üstünde derece kırıldı derecenin içinde ki toplar akvaruma düştü ne yapmam gerekiyor hayvana zarar verir mi????? @cem @efeyilmazz

Bu arada instagramını verirsen sana her konuda daha hızlı yardımcı olabilirim. emin olmadığım konulardada cem abiye sorarsın.

Bilmiyorum. bu konuyu cem abi daha iyi bilir.
Kuru alanın yarısı sıcak yarısı serin olsa bir şey olur mu bende ki ampule çare buldum duvara astım biraz yukarıdan böyle yaptım ölçüyorum ısıyı derece de az önce böyle kırıldı duvara vantuzla tutturdum lambayı durur sandım kuru alanın üstüne düşünce dereceyi kırdı

Ekli dosyalar

• IMG-20231007-WA0001.jpeg
    IMG-20231007-WA0001.jpeg
    857.5 KB · Görüntüleme: 3
Kuru alanın yarısı sıcak yarısı serin olsa bir şey olur mu bende ki ampule çare buldum duvara astım biraz yukarıdan böyle yaptım ölçüyorum ısıyı derece de az önce böyle kırıldı duvara vantuzla tutturdum lambayı durur sandım kuru alanın üstüne düşünce dereceyi kırdı
İki tarafı da ölç. bir iki derecelik farklar sorun yaratmaz. örneğin sıcak olan taraf 32 olsa serin olan taraf 31 olsa. bu şekilde olur.

Camcıdan 80x30x50 boyutundaki akvaryum için fiyat aldım. bence uygun. yakın zamanda yaptırmayı düşünüyorum. yaklaşık 100 litre su alacak. Tetra ht 100w alıcam, turtle bank alıcam.

Ekli dosyalar

• 1696670154005.png
    1696670154005.png
    232.4 KB · Görüntüleme: 3
Akvaryum tanıtımını bu akvaryumu aldığımda yapacağım. arka fonu falan da yapıcam. baya güzel olucak diye düşünüyorum.

Camcıdan 80x30x50 boyutundaki akvaryum için fiyat aldım. bence uygun. yakın zamanda yaptırmayı düşünüyorum. yaklaşık 100 litre su alacak. Tetra ht 100w alıcam, turtle bank alıcam.
Genişliği çok az şöyle yaparsan çok uzun süre idare eder 80x40x40 daha iyi olur bence

akvaryumu koyduğum masanın eni tam 30cm. eğer eni daha fazla yükseltirsem bu sefer akvaryumun bir kısmı havada duracak. buda biraz riskli. yoksa bende isterdim tabiiki enini 35 40 cm yapmak.

akvaryumu koyduğum masanın eni tam 30cm. eğer eni daha fazla yükseltirsem bu sefer akvaryumun bir kısmı havada duracak. buda biraz riskli. yoksa bende isterdim tabiiki enini 35 40 cm yapmak.
Ben nedense masa da değilde yere yakın olmasını daha seviyorum yeni akvaryum alırsam net zemin üstüne köpük koyacam onun üstüne de akvaryumu çok yüksekte olunca hoşuma gitmiyor

Geri