Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Makaron'dan video ve fotoğraflar

ecemkoten

Bordo Bereli
mailto:/img836/1337/jkhkjh.jpg

mailto:/img707/3586/lrert.jpg

mailto:/img191/6255/hfdg.jpg

mailto:/img696/1746/1004586o.jpg

mailto:/img838/594/oklk.jpg

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wHKBH1tAXZE[/video]

Cvp: Makaron'dan video ve fotoğraflar

Çok Göbek Yapmış Bu :D Ayrıca Çok İyi Bakmışsınız Makaron Çok Şanslı :)

Maaşallah :)
Ufaklık çok şirinmiş. Kırmızı çok yakışıyor.

Göbek yaptı fakat sanırım hasta. Resimlerden de farkettiğiniz gibi gırtlağını sürekli şiş tutuyor. İştahsızlıkta başladı. Hiçbirşeyi yanlış yapmadığımdan emin olmama rağmen bir sorun var. Yarın veterinere götürüyorum. Bu arada İstanbul'da oturan arkadaşlara tavsiye edebileceğim sürüngenlerden çok iyi anlayan bir petshop buldum.

Evet göbek dikkat çekiyor ve gırtlağında birşey varmış gibi duruyor. Geçmiş olsun, umarım ciddi birşey yoktur. İyi haberlerini verirsiniz.
Sürüngenlerden anlayan yer bulmanız iyi olmuş, çoğu bu konuda çok eksik.

Sanki gırtlağında bir top var gibi anlayabilmiş değilim.
Çok teşekkürler umarım iyi haberlerle geliriz.
Çoğu değil hiç denilecek kadar az olduğunu anladım bugün :) İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi bile ilgilenmedi , o 7/24 herşeyle ilgileniriz yazısı falan yalan. Bildiğiniz başlarından savdılar.
Dikilitaşta çok güzel bir veteriner buldum. Veteriner yarım saat boyunca telefonda yapmam gerekenleri anlattı. Kaplumbağalardan da çok iyi anlıyor. Bilginize.

Geçmiş Olsun Umarım İyileşir...

Makaron her zaman ki gibi yine çok tatlı, umarım onun bu şirinliğine gölge düşürecek bir şey olmaz Ecem hanım. Haberleri bekliyoruz, şimdiden geçmiş olsun ;)

Çok teşekkür ederiz. Nesi olduğunu da bilmiyorum. Herşey normal akvaryumdaki nitrat ve amonyak oranına kadar herşeyi kontrol ettim ama anlamadım neden böyle .. Hepinize iyi haberlerle gelmeyi umuyorum.

3-4. fotograflar yine guzel minik ve tombul :) geçmiş olsun

Hareketlerde yavaşlama, sürekli dinlenme hali var mı? Gerçi veteriner hepsini sorup durumu hakkında bir bilgi verir. Kötü düşünmeyin, iyi olacak.

batukar' Alıntı:
3-4. fotograflar yine guzel minik ve tombul :) geçmiş olsun

Çok teşekkürler :) Bu tombişlik hayra çıkar umarım :)

AEK' Alıntı:
Hareketlerde yavaşlama, sürekli dinlenme hali var mı? Gerçi veteriner hepsini sorup durumu hakkında bir bilgi verir. Kötü düşünmeyin, iyi olacak.

Hareketlerinde yavaşlama yok çok hareketli fakat sürekli dinlenme hali var malesef. Kafa suyun yüzeyinde kıpırdamadan duruyor. Yüzdüğünde de hiç durmuyor. Bir garip anlayacağınız. İki gündür moralim çok bozuldu bu olaya. Kaplumbağalarda hiç böyle birşey yaşamadım makaronda da 1 aydır hiç birşey yokken durup dururken oldu böyle ..

Belki kilo artışı da etkilemiş olabilir. Daha çabuk yoruluyordur. Umarım çabuk toparlayacak bir olaydır. Veterinerden sonra herşey netleşir.

Sizin dediğiniz doğru ama gırtlak şişliğini anlayabilmiş değilim :)
Yarından sonra düzeltmezse mutlaka götüreceğim veterinere.
İstanbul'da veterinere ihtiyacı olan arkadaşlar bana mesaj atarsa veterinerin adresini falan veririm. Lazım oluyor çünkü :)

Geçmiş olsun umarım birşeyi yoktur yavrucuğun üzüldüm şimdi :(
Sudaki nitrak ve amonyağı TESTİ KİTİ ile ölçüyorsun değilmi..?

Şişmanlamış Makaron ama yine çok tatlı :D Umarim birşeyi yoktur.Elinizden mikrop falan kapmış olabilirmi ?

Veteriner öyle bir ihtimalin binde bir olduğunu söyledi Kamer bey. Zaten elime almadan önce böyle bir sorun başladı. Elimden etkilenmesin diye almadan önce elimi defalarca yıkıyorum. Bugünde hiç yemek yemedi çok üzülüyorum. Çok teşekkürler Kamer bey :(

Geçmiş olsun tekrar.
Bizi bilgilendir makaronumuza birşey olursa
üzülürüm ben :(

Ecem geçmiş olsun :( Acaba mangonun arasına sıkıştıktan sonra korktu da o yüzden mi yemek yemiyor? Umarım iyileşir, iyi haberlerini bekliyoruz.

Belkız çok sağol canım. O günden beri ağzına hiç yemek koymadı işte. Ama korkudan olsa vücudu neden şişsin :/ Bugün bildiğin ölü balık gibi şişti vücudu.

Geri