Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Malesef kapluşum vefat etti :(

woswos

Bordo Bereli
Dün sabah kapluşumu (Woswos) suyun üstünde kafası ve ayakları sarkmış şekilde buldum:(Bu duruma çok üzüldüm.Tabiki ilk işim bi umutda olsa uyanır diye düşündüm; uyandırmayı denedim olamadı.Sonra kapluşumun etrafını incelemeye başladım.Kapluşumun arka sağ bacağı (tam kabukla birleştiği yer) şişmiş.Ayrıca benim diğer kapluş (Afacan) her zaman çok hareketlidir, fakat o sabah köşeye çekilmiş duruyordu.Anladığım kadarıyla oda arkadaşı öldüğü için çok korkmuşa benziyordu.Ben hemen Afacan'ı ben başka bir kaba aldım.Ona karides koydum(karidesi çok seviyor).Normalde direk hepsini tek lokmada yutardı ama yemedi.Sonrada ben Woswos'u gömmek için bahçeye götürdüm.Yaklaşık 20 cm derinliğinde bir çukur kazdım.Sonra kapluşu mezarına koyup üstünü toprakla örttüm(bunları yaparken ağlaya ağlaya yapıyordum).Üstüne bir çiçek bırakıp okula gittim.Okula gitmeden önce Afacan'ı akvaryuma koydum.Onu akvaryuma koyarken eski hareketliliği gene üstündeydi ama sanki Woswos'un gittiğini anlamış gibiydi.Çünkü kuru alana bakıp bakıp suya iniyordu.

Niye öldü anlamıyorum;
Akvaryumda yaşıyordu,
Kuru alanı vardı,
Isıtıcısı vardı,
Filtresi vardı,
Derecesi vardı,
Isıtma lambası vardı,
Hasta değildi,
2-3 çeşit yemle besleniyordu.

İnşallah Afacan sağlıklı bir şekilde yaşar ve aynı şey sizinde başınıza gelmez!çünkü çok üzücü bir olay :( :S =(
Özür dilerim konumu yanlış yere açmışım acaba nasıl düzeltebilirim?

Başınız sağolsun bu acıyı bende tatdım ve hiçkimsenin başına gelmesini istemem.

Evet, maalesef kaplumbağalar bazen sebepsiz yere de ölebiliyor. Geçmiş olsun ne diyelim, umarım kimse aynı acıyı yaşamaz.

Başınız sağolsun kalp veya organların rahatsızlığı yüzünden ölmüş olabilir.

Birde konunuz taşınıyor.

Konum nereye taşındı bir türlü bulamadım en sonunda geçmiş kayıtlarından bulabildim
Kaybettiklerimiz bölümüne koymuşsunuz buldummm Teşekkür ederim.

Başınız sağolsunda kaplumbağanız ölünce gülme işareti koymuşsunuz.

kaybın için üzüldüm, umarım afacan çok sağlıklı bir şekilde devam eder hayatına, en azından bu şekilde acın biraz hafifler.

Geri