Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Mantarmı Derimi ?

KillerPrince

SKF Delisi 5. Seviye
Selam arkadaşlar bu hafta Şirinin kafasının üst bölgesinde azıcık deri kalkmış sanki kabuk gibi şeffaf tırnağımla çok az kaldırmaya çalıştım çok az kalktı deri gibi acaba derimi değiştiriyor yoksa mantarmı mantarın bir fotosu varsa ayırt edebilirim bana derisi soyulup yenisi geliyor gibi geldi.

Cvp: Mantarmı Derimi ?

Mantar beyaz olur, dökülür ve pis bir koku yayar. Şeffaf soyuk şekildeyse deri değişimidir. Genç kaplumbağalar sık sık deri değiştirir. Suyun üzerinde de yüzen deri parçalarını görebileceğiniz gibi kaplumbağanın diğer yerlerinde de rastlanır.

elimle kafasına sürtüyorum ama dökülmüyor tırnağımla çok çok çok az yavaşça çektim çok azı kalktı bıraktım hemen deri değişimidir değilmi suya girince görünmüyor kuruyunca belirginleşiyor :) ve kafasının yarısı daha koyulaşmış yeni deri gelmiş galiba :)

Muhtemelen deri değişimi, o yüzden elinizle hiç zorlamayın kendi kendine o derileri atacaktır :)

Teşekkür derim zorlamadım zaten denemek için kapluşun tırnağı kadar kalktı hemen bıraktım deri olduğunu anladım :)

elle müdahale etmeyin lütfen..
deri deşiğimi yapıyor :D

Evet bencede kapluş deri değişimi yaşıyor.

Geri