Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni akvaryum

elffclk

Bronz 3 Üye
Merhabalar akvaryumu büyütüyorum bir akvaryum buldum onu alacagım 90x58x38 boyutunda ilk olarak bu akvaryum ömürlük olur mu ve akvaryuma filtre ısıtıcı olarak kaç watt almam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim 🙏🏼

Yükseklik mi 38 cm olan ve cam kalınlığı kaç mm?

IMG_8351.jpeg

Çift cam atılmış kaç mm bilmiyorum

Ekli dosyalar

• IMG_8353.jpeg
    IMG_8353.jpeg
    239.8 KB · Görüntüleme: 21
Böylesini ilk defa görüyorum. Camlar birbirine yapışık mı, yoksa arada boşluk var mı?

Tabana kuşak atılmamış. İki 6 mm cam gibi duruyor ama emin olamadım.

Arada boşluk yok birbirine yapışık. İkinci el alacağım eğer onaylarsanız alacam zaten

Birde ben akvaryumun dibinde bazen böyle bişey görüyorum ne olabilir her zaman değil ara sıra.

Ekli dosyalar

• IMG_8373.jpeg
    IMG_8373.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 17
Akvaryumun daha net görüntüsü

Ekli dosyalar

• IMG_8352.png
    IMG_8352.png
    2.6 MB · Görüntüleme: 22
Cam kalınlığı ince gibi görünüyor. Sanırım o yüzden çift cam atılmış.

Tam kalınlık 8 mm yada üstü ise akvaryum üstü kuru alan konup akvaryum alanı geniş tutulabilir.

Alta ve üste 3 cm'lik kuşak atılması sağlamlaştırır. Fiyat nedir?

Resmi tam seçemiyorum yem artığı olabilir.

İçerden alt kısma dört köşeye 3 cm genişliğinde boydan boya cam atılacak. Cam üstüne de iyi olur bu silikonun tutunacağı yüzeyi artırıp daha güçlü hale getirecek.

300 lira birşey değil. Kendisi yapmış. Ne derece dayanıklı olur açıkçası bilmiyorum.

Et verdiniz mi?

Almalımıyım peki alsam kuşak attırma yaptırsam dayanıklıysa eger ömürlük olurmu bende tek kaplumbağa var.

Hayır hiç et vermedim sadece yem arasırada marul veriyorum

Tabanda çift cam yapılmış içinde normalde 150 tane balık bakılıyormuş sağlamlıgı konusunda garanti veriliyor.

Birde buna kaç watt ısıtıcı ve filtre olur

Eni 38 cm 25 cm kabuk boyu sonrası sıkıntı olabilir. Yine de bayağı gider.

Yaklaşık 200 litre akvaryum. Jbl protemp 200 watt evladiyelik gider.

İleri dönük tetra ex 1000 plus dış filtre olur.

Akvaryum içi kuru alan olacaksa su yüksekliğine göre iç filtreyi belirleriz.

Akvaryum üstü kuru alan olmak kaydıyla sobo 808c köşe filtre olur.

Birde yazdıklarınıza baktımda toplamı 10bini geçiyor şuan o kadar bi maddiyatım yok daha uygun bir ürün yokmu

Hayvan ufak 8 cm kabuk boyu altındaysa iç filtreye elyaf takviyesi ile idare eder ama üstü için dış filtre lazım. Aksi halde sürekli su temizliği ile uğraşırsınız.

İç filtre de sunsun hj752 hesaplı. Aslında akvaryumun hakkı olan hj952 ama bu hayvanı sürükleyebilir.

Kabuk boyu ne kadar oldu?

Geri