Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

5 yaşındaki su kaplumbağası için beslenme düzeni

sbb7281

Yeni Üye
Merhabalar,5-6 yaşlarında bir kaplumbağanın var ve beslenme düzeninin daha iyi olması gerektiğini düşünüyorum ancak nasıl yapmam gerektiği konusunda çok bir fikrim yok.Lepistes,sebzeler,pallet yemler ve kurutulmuş karides gibi besinleri veriyorum şuan ancak düzenli ve oranlı bir şekilde değil.Bunh nasıl düzene sokabilirim?Sebze,meyve,palet, kurutulmuş yem ve Lepistes gibi küçik balıkları ne sıklıkla ,ne kadar vermeliyim?

Foruma hoşgeldiniz.

Kabuk boyu kaç cm?

Yemler ne marka?

Hoşbulduk,Yaklaşık 10 cm kabuk boyu palet ve karides yemler sera marka bazen tetra palet ile de besliyorum

İsimleri nedir? Biri reptomin diğeri sera RaffyP mi carnivor mu?

Karides dediğiniz Raffy royal mi?

Ek olarak dajana gammarus sticks ve tropical biorept W yemi alın.

Lepistese gerek yok. Etik olarakta canlı hayvan vermiyoruz. Snapping turtle hariç o canlı yem yiyor.

Sebze olarak marul, kıvırcık sevdiği şeyler varsa verin. Her hayvan farklı sebzeleri sever. Tere, roka, reyhan gibi kokulu sebzeler vermeyin. Bunlar böbrekleri zorlar. Maydanoz nadiren verilebilir.

8 cm kabuk boyu üstünde günde tek öğün veriyoruz. Her gün tek çeşit yem vereceksiniz. 15 adet stick yem uygun olur. Artırırsa azaltın. Yemediği sebzeleri en geç yarım saat sonra alın.

Tabanda silis kum olsun eşelenip vakit geçirsin. Yem artığı arasın. Vitasand pro78 marka sarı silis kum kullanıyoruz.

Yem verdiğimiz zamanlar sebze veya sebze verdiğimiz zamanlar yemi azaltma gibi bir durum var mıdır peki yoksa yem düzenli her gün ve sebze ek olarak mı vermekmlazım

Sebzeleri yemden uzak saatte genelde ikindi sonrası veriyoruz.

Geri