Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Yemler

Enesdd

Bronz 5 Üye
Cem bey merhabalar,

Aslında daha önceden sizinle bir yem programı ve mevcut yemler bittikten sonra alacağım yemler hakkında bilgi vermiştiniz ancak sunucuda yaşanan sorundan ötürü o konu silinmiş. Bu sebepten dolayı tekrar yem programı ve alacağım yemler hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.

Şu anda: sera raffy p( elimde daha çok var hala), tetra reptomin, Tropical reptiles carnivore( içindeki böcekleri, kurtları ve stick yemleri haftanın farklı günlerine yayarak bir program yapmıştık)

Tropical biorept W ve dajana gammarus sticks yemi alabilirsiniz.

Hayvan büyüdü gammarusu bırakabiliriz artık demiştiniz diye hatırlıyorum ama tekrar mı almalıyım?

Tropical biorept W’nin dışında yine tetra ve tropical reptiles almalı mıyım yoksa başka yemlere geçelim mi artık?

Enes büyük hayvanlar gammarusu ağızlarında geveliyor. Hani dişinin kovuğuna sığmaz diye laf var ya aynı öyle. Hayvan yiyip yemediğini anlamıyor parçalar akvaryumu kirletiyor.

Tropical biorept W yemi mineral yem.

Tetra yine daimi yem, bunun yerine ahm turtle sticks yemi de alabilirsin. Arkadaşlar severek yediklerini söylediler.

Reptiles carnivor alabilirsin yada almayabilirsin. Fiyatlar öyle bir hal aldı ki artık kesin almalısın diyemiyorum.

Dajana gammarus sticks yemi gammarus, krill vs. bunların stick formda yemi. Bunun 250'lik kutusunu al. Hayvanlar severse reptiles almana gerek kalmaz.

Cem bey merhabalar,

Dediğiniz yemleri aldım ancak yoğunluktan size haber vermeyi unuttum kusura bakmayın lütfen.

Bu sefer de ısıtıcıyı kırmış nasıl kırmış anlamadım ama iyi ki elektrik çarpmamış. Önceki ısıtıcı zaten çok iyi değildi zaten şimdi iyi bir ısıtıcı almak istiyorum ama henüz ömürlük akvaryuma geçiş yapmadığım için beni en azından ömürlük akvaryuma geçene kadar idare edecek bir ısıtıcı almak istiyorum.

Mevcut su yüksekliği 20 cm civarında olduğu için çok uzun bir ısıtıcı alamayacağım. En fazla 22 cm'e kadar çıkabilirim. Eheim Jager, Tetra HT, Eheim Thermoprese Isıtıcılara baktım ama onların yükseklikleri benim sınırlarımı aşıyor. Başka hangi ısıtıcılara bakabileceğim konusunda önerilerinize açığım. Konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Thermo presetlerin ayar düğmesi yok. O uygun değil. Thermo control olanı ayarlanabilir. Eheim thermocontrol ve jbl protemp tam batabiliyor.

Su oranı tahminen kaç litre?

Yaklaşık 30-35 litre civarında olması lazım

Enes su oranı çok az senin hayvanlar büyüktü. Bu başka bir hayvan için mi?

Evet Cem bey, yaklaşık 12 cm civarında ancak başka bir şehire taşınmak durumunda kaldım. Burada da bir masanın üzerinde duruyor ama masaya çok güvenemediğim için su seviyesini bilerek az tuttum. Akvaryumun yarısının birazcık üzerinde su seviyesi. Sağlam bir dolap bulana kadar bu şekilde duracak maalesef.

Şu an için 100 watt yeterli olur. Yada ileriye dönük bu markaların 200 wattı. Boyları tam hatırlamıyorum ama 200 wattlarda 40-45 cm arası olması lazım. Jbl biraz daha iyi olur plastik koruması var üstünde.

Sera’nın ısıtıcıları hakkında bilginiz var mı?
Jbl ararken seraya denk geldim tam batabiliyor ve koruması var diyorlar. Ürünün linkini aşağıya da ekledim. Boyu da benim için gayet iyi gibi.

Sera 100 Watt Isıtıcı https://amzn.eu/d/aS6ahrM

Jbl'ye göre bir dönem iyi pahalıydı. Jbl gibi plastik koruması var. Bir tek boyu kısa hatta gücüne göre tüm ısıtıcılarda en kısa ısıtıcı. Büyük akvaryumlarda kısa olması performansını düşürüyor. Eheim ve jbl özel yapısı sayesinde olduğundan fazla su ısıtıyor. Küçük akvaryumlara uygun.

Diğer konuda akvaryum ölçüsünü yazmışsın bu da çok ufak. Güvenlik açısında en az 15 cm su derinliği olmalı.

Isıtıcıyı yanlış yazmışlar kalibrasyonsuz yazıp ayarlanabilir diyor. Bu kalibrasyonlu preset ile karıştırmışlar.

Evet olur.

Jbl bunu geçmiş. En ucuz 799 tl ye buldum.

Tetra ht ye de bak. O da bunlara yakın emsalde ısıtıcı. Geçici kullanacaksın eheim'a o kadar para verme.

Tetra da tam batabiliyor değil mi? Bazı fotoğraflarda tam batıranlar gördüm ama emin olamadım. Eğer tam batabiliyorsa ektekini hemen alayım.

Geri