Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

midye

seyyah

Bronz 2 Üye
tatlı su midyesi istanbulda nerde var ? ayrıca benim paludaryumda atmanın hem iç filtresi hemde dış filtresi var ikiside surekli calısmakta. Suda en ufak pislik zerresi gormek imkansız. Bu midyeyi koysam ne yicek bu hayvan tertemiz suyun nesini filtrelicek :)

Midyeler dipte kalan artıklarla beslenirler.Özellikle filtrelerin çekim yaptığı taraflarda durmaktan hoşlanıyorlar.Ama midyeler için kum veya kendilerini saklayabilecekleri bir taban malzemesi kullanmanız midyelerin hoşuna gidecektir.Yerlerini beğenene kadar hareket edebiliyorlar.
Midyeler genellikle akvaryumcularda bulunuyor.İnternetten satan bir çok yer var araştırırsanız göreceksiniz.
İstanbul'da oturan arkadaşlar daha detaylı yardım edeceklerdir.

Asla kaplumbağanın yanına midye alma!Benim kaplumbağam bu sabah midyemi yedi!

hadi ya :D ne ac gozlu hayvan kaplumbaga ya. Yazık olmus midyeye. ama bnm paludaryumun taban malzemesi kum kendini gomebilir olmazsa ona kaplumbaganın giremiyecegi magara gibi bisey ayarlarım.

Mağra yapmak gerekiyor, yoksa kapluş midyeye alıştıkdan sonra onu yem olarak görüp yiyor.

Midye istanbulda Kartalda var birçok petshopta.Tatlı su midyesi suyu temizler filtre eder işine yarayabilir ancak diğer balıklar,kaplumbağalar bunu yiyecektir mutlaka.Bizim için bile tadı çok güzel olan birşey onlar nasıl tutsun kendini :))

Yazık midyeye kapluşun midyeyi yiyemeyecek kadar küçükse al bence yardımcı olur dip temizliğine :D

Geri