Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Mississipi Map Turtle vb. kaplumbağalar

berkcam97

Gümüş 1 Üye
Arkadaşlar, konularda gördüğüm kadarıyla kırmızı yanaklı kaplumbağadan başka mississipi map turtle,shoft shell turtle ve değişik kaplumbağa türlerini besleyenler var. bunların satıldığı özel bir yer varmı (izmirde oturuyorum).fiyatları uygunsa ve uygun koşullarım varsa bir tane almak isterdim :)

Cvp: Mississipi Map Turtle vb. kaplumbağalar

Maalesef Kırmızı yanak çizgili kaplumbağa benekli kaplumbağa ve soft shell dışında tür bulma şansınız %0 dır kırmızı yanaktan sonra yazdığım türleri bulma şanşınız %10 dur benekli ve soft shelli pet shoplar 60 tl gibi bir rakamla satabiliyorlar biz forumda 6 kişi ile yurt dışından kapluş getiren firmadan sipariş verdik missipi 80 tl galiba istediğiniz tüm türleri getiriyorlar bu firma dışında türkiyede bulma şanşınız %0 bulsanız bile 60 tl den ucuz olmaz diye düşünüyorum eğer 80 tl sizin için uygunsa dediğim gibi sipariş verebilirsiniz.

teşekkür ederim fiyatı çok önemli değil ama bakması kırmızı yanaklı ya göre daha kolay mı zor mu o önemli :)

Türkiye'de kırmızı yanaklar dışında en çok soft shell dedikleri yumuşak kabuklular vardır. Ancak bunlar da tesadüfen gidip sorarak bulunabiliyor. Bunun dışında satışı yasak olan çizgili kaplumbağaya da rastlanıyor. Genelde bakamayanlar tarafından verilen kaplumbağalar oluyor bunlar.

Diğer bahsettiğiniz kaplumbağalar ise ancak ithalatçılar tarafından özel istek üzerine yurt dışından getirilebiliyor.

Melih Bey benden hızlı davranmış :)

Bakımı aynı sadece tek fark missipi lar sıcaklığı 26 derece istiyor kırmızı yanaklar 28 derece ama aynı akvaryumda bakıldığında hiç bir sorun çıkmaz 26 derece kırmızı yanaklar için gayet uygun.Eğer almak istiyorsanız Zencefil,ecemkoten İle iletişime geçebilirsiniz isterseniz size fiyat listesini yollayabilirim.
Evet hızlı davranmışım :)

şimdiden kesin birşey söylemiyim diyorum ama bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim :D

Ben bir kere yazlığa giderken bir petshopçuda çizgili kaplumbağalara rasladım yaklaşık 5-10 taneydi bir akvaryumun içinde kırmızı yanaklıların yanında alıcaktım ama ailem izin vermedi.

Eminönünde bir petshopta oldugunu duydum ve aradım ama petshop sahibi türlerini bilmiyor 2 farklı su kaplumbagası var dedi
İlk fırsatta ugrayıp türünü öğreneceğim. Sizinlede paylaşırım :)

arkadaşlar bende almak istiyorum.şirketin adını paylaşırmısınız veya yardımcı olabilirmisiniz

Bende mıssısıppı map ıstıyorum bı ay once kaybettım bende vardı 7 yıl baktım ne ısıtıcı ıstıyordu ne baska bırsey bunca zaman yasadılar sımdı her yerde arıyorum mıssısıppı map

hmm yazık olmuş çünkü 7 yıl az bir süre.siz nerden bulmuştunuz

Bana hedıye geldı ama hedıye eden kısı sıradan bır petshoptan turunu bılmeden almıs nedenını bılmedıgımız cozum uretemedıgımız bır goz enfeksıyonu olustu veterınerler cagresız kaldı yoksa daha yasardı gercı sordugum bır petshop ıyı yasatmıssın normalde o kdr yasmaazlar ddı

Bana hedıye geldı ama hedıye eden kısı sıradan bır petshoptan turunu bılmeden almıs nedenını bılmedıgımız cozum uretemedıgımız bır goz enfeksıyonu olustu veterınerler cagresız kaldı yoksa daha yasardı gercı sordugum bır petshop ıyı yasatmıssın normalde o kdr yasmaazlar ddı

valla 30 40 yıl yaşıyolarmış ama neyse konu o değil.şuan türkiyede yok.bu işleri 10-15 yıldır yapan bir pet shopcu tanıdıgım var onada aynı soruyu sormuştum yasa lolarak suç demişti dışardan getirmek dahil.ama firmayı merak ettim eğer düzgün çalışıyolarsa neden olmasın inş yardımcı olabilirler.ilgilenen birileri çıkması dileğiyle

Yokmu bu türü edinmek için yardımcı olabilecek bir arkadaş?

Geri