Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Musluk suyu uygun mu?

ultrAslan1905

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar kaplumabağalarımın suyunu musluk suyu dolduruyorum acaba kötü mü yapıyorummmm :ff: Arıtma var amaa :ff:

RE: yardım!!

Eger cok kirecli degilse sorun olmaz ama 1-2 gun agzi acij bir kapta bekletip koyarsaniz daha iyi olur

Konu basliklarina acil , yardim vb. yazmak yasaktir baslik duzenlenecek

Arıtma derken akvaryum filtresi değilde şebeke suyunu evde arıtıyorsanız sorun olmaz. Ancak şebekeden direk gelen suyu kullanacaksanız klorun uçması için dinlendirin. Tabi kirece mani olamazsınız.

Cvp: Musluk suyu uygun mu?

Kireç kaplumbağalara zarar verebilecek bir madde değil, düzenli bir şekilde kabuğu fırçalıyorsanız kabukta toplanmaz da, klor ise akvaryumdaki yararlı bakterileri öldürdüğü ve balıkların mukozalarına zarar verdiği için önerilmez, sonuçta kaplumbağalarda bir mukoza tabakası yok, suyu da biyolojik filtrasyonla değil de yüksek su değişimleriyle temiz tutuyorsanız klorlu su bile pek problem yaratmayacaktır.

arıtma su kullanmak daha iyi kimyasal ve ağır metaller gibi maddelerde tutuluyor böylece. ben arıtma sistem kullanıyorum.

En az 12Saat dinlenmesi gerekir ama Güneşsiz ve kirli olmayan bir yerde çünkü çok Önemli.

Geri