Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

nasıl bir akvaryum olmalı?

had

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba,
şu an araştırma içersindeyim ve vakit kaybetmeden sipariş vermek istiyorum. bir alışveriş sitesinde gayet hoş akvaryumlar var. ama göremediğimiz için tereddütte kalıyoruz malum. şimdi benim fıstıkların biri (kabuk boyu) 10 cm kadar diğeri de 7-8 cm kadar.akvaryumumda 60 uzunluk 30 en 33 yükseklik (aşşağı yukarı) iyi midir?
bunun dışında atman f 101 de ekledim siparişimime. ısıtıcı olarak da atman 100w ekledim. bana yardımcı olabilecek birileri olursa bugün bu işi halletmek istiyorum...

Konu paludaryum bölümüne taşındı/tubidik

Sürekli akvaryum değiştirmektense alacağınız zaman en az 100x50x50 ve üstü ölçülerde bir akvaryum almak en mantıklısı derim.

şu an mümkün değil. e plastik kap da (büyük de olsa) nereye kadar. zaten ertele ertele uzun zaman oldu. mekan darlığı da var. acil olarak düşünürsek iş görmez mi?

benimkiler 2 senedir bende ve plastik kaptalar.hayattan memnun gibi görünüyorlar(dı). minik olanıun kuyruğunu öbürü yiyene dek. içim paramparça oldu farkına vardım geç de olsa. hala iyiler ve sağlıkları yerinde. bu arada birinin 10 diğerinin 7-8 cm civarı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. şu andaki imkanlarımla akvaryum-filtre-ısıtıcı sipariş ettim. kuru zemin ve scaklık için lambayı da kendim yaparım sanıyorum ama şu anda ikiside karşımda ayrı kaptalar. az önce ayırdım 2 sene sonra... miniğin kuyruğu kopmaya yaklaştı. az önce yine ağzından aldım büyüğün... hatta patlayana kadar yem verdim şu anda kusmakta... yeni kabı temin edene kadar durdurmak zorundaydım... bana hediye gelmişti elimde olan şartlarda bakmaya çalışıyorum 2senedir ama akvaryum bile alsam bu vahşet bitmeyecek gibi şaşkınım çok...bu huylarını bilmiyordum. ha bu arada yemekleri düzenli veriliyor...ne yapacağımı bilmiyorum akvaryum ne işime yarayacak bu durumda 2 ayrı akvaryum imkansız zaten... elim kolum bağlı kaldım öyle ya akşam akşam çok üzüldüm...bi akıl verin yoldaşlar

Valla benım buyuk kucuğe saldırıyordu ben de ayırdım saldıran kapta zaten onu hiç akvaryuma koymadım 2 senedır bende kucukler de akvaryumda...Bir de benım bır sorum olcak kabuk jeli almalı mıyım sızce?

Geri