Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yavru su kaplumbağası su altında uyur mu?

ege.korkmz0

Yeni Üye
İki yavru su kaplumbağam için yeni akvaryum aldım biraz da su koydum kaplumbağamın birisi sürekli suyun altında duruyor ve uyuyor suyu fazla da koymadım ama düzgün yüzemiyor gibi, suyun altında uyuması normal mi?

Adı üstünde su kaplumbağası evet ama boğulur mu endişeleniyorum?

Kuru alan için de evde büyük bir taş vardı onu kullandım temizlenmesi için tuzlu suda kaynattım yıkadım fırçaladım ama hala kum gibi bir kokusu var kaplumbağalarıma zarar verir mi?
Birde kuru alana rahatça çıkmaları içinde kendim plastik bir şeyleri silikon ile yapıştırıp merdiven yaptım şuan kullanmıyorum zarar vermezse kullanacağım, silikon kaplumbağalarıma zarar verir mi?

Taş bu şekilde

IMG_20230926_000459_666.jpg

İçindeki taşları, deniz kabuklarını kaldırmalı mıyım yoksa kalmalı?

Ciğerleri dayanıyorsa su altında uyuması sorun değil. Arada yüzeye çıkıp yine suya iner. Yetişkinler ara nefes almadan akşamdan sabaha kadar su içinde uyuyabiliyorlar. Su içi güvenli alandır.

Su soğuk olduğu için hayvan metabolizmasını yavaşlatır. Enerjisini korumaya çalışır. Hasta değilse hareketsizlik bundan kaynaklı. Su ısıtıcı koyduğunuzda canlanır.

O kabuk taş vs. hepsini çıkarın. Kir barındırıp daha sonra kulak ve göz enfeksiyonuna neden olan bakteri üretir. Hayvanlar rahat hareket edeceği geniş alanı sever.

Kuru alan olarak alternatif birşey bakın. Taştan soğuk alır. Bu konuda alternatif kuru alanlar mevcut.

Tabana vitasand pro78 marka sarı silis kum alın. Hayvanlar eşelenip vakit geçirsinler.
Isıtma lambası yoksa alın. Su ısıtıcı da lazım. İç filtreyi ikinci plana atın. Hayvanlar ufak daha. Su değişimi de emsal sıcaklıkta olacak.

İmkan varsa daha büyük akvaryuma geçin.

Kum kokusu sorun değil.

Silikonda akvaryum silikonu sağlıklı yine de kuruyup sertleşene ve kokusu gidene kadar kullanılmamalı.

Su ısıtıcısı alamıyorum henüz, suyu sıcak tutmanın başka yolları var mı?

Büyük taşı çıkarttım küçükler kaldı kuru alan yapana kadar bunlarla idare edeceğim. Akvaryum silikonum yok onu alana kadar normal silikonla yapsam bir sorun olur mu?

Ciğerleri dayanıyorsa su altında uyuması sorun değil. Arada yüzeye çıkıp yine suya iner. Yetişkinler ara nefes almadan akşamdan sabaha kadar su içinde uyuyabiliyorlar. Su içi güvenli alandır.

Su soğuk olduğu için hayvan metabolizmasını yavaşlatır. Enerjisini korumaya çalışır. Hasta değilse hareketsizlik bundan kaynaklı. Su ısıtıcı koyduğunuzda canlanır.

O kabuk taş vs. hepsini çıkarın. Kir barındırıp daha sonra kulak ve göz enfeksiyonuna neden olan bakteri üretir. Hayvanlar rahat hareket edeceği geniş alanı sever.

Kuru alan olarak alternatif birşey bakın. Taştan soğuk alır. Bu konuda alternatif kuru alanlar mevcut.

Tabana vitasand pro78 marka sarı silis kum alın. Hayvanlar eşelenip vakit geçirsinler.
Isıtma lambası yoksa alın. Su ısıtıcı da lazım. İç filtreyi ikinci plana atın. Hayvanlar ufak daha. Su değişimi de emsal sıcaklıkta olacak.

İmkan varsa daha büyük akvaryuma geçin.

Kum kokusu sorun değil.

Silikonda akvaryum silikonu sağlıklı yine de kuruyup sertleşene ve kokusu gidene kadar kullanılmamalı.
Su ısıtıcısı alamıyorum henüz, suyu sıcak tutmanın başka yolları var mı?

Büyük taşı çıkarttım küçükler kaldı kuru alan yapana kadar bunlarla idare edeceğim. Akvaryum silikonum yok onu alana kadar normal silikonla yapsam bir sorun olur mu?

Su olduğu ısıda dursun hayvan kendini ısıya adapte etsin. Ani ısı değişiklikleri hayvanı daha da hasta eder.

Normal silikon fazla kullanmayacaksanız küçük tüpte alıp (diş macunu ayarındaki) kullanırsınız. Ama kuru yüzey olacak bu bir; en az 4 gün hayvanları akvaryuma koymayacaksınız sertleşip kokusu gidecek iki.

Uygulamadan önce resimlerini atın bakayım.

Su olduğu ısıda dursun hayvan kendini ısıya adapte etsin. Ani ısı değişiklikleri hayvanı daha da hasta eder.

Normal silikon fazla kullanmayacaksanız küçük tüpte alıp (diş macunu ayarındaki) kullanırsınız. Ama kuru yüzey olacak bu bir; en az 4 gün hayvanları akvaryuma koymayacaksınız sertleşip kokusu gidecek iki.

Kuru bir yeri yapıştıracağım yaptıktan sonra atarım.

Çift taraflı bantın bir zararı var mı?
Suya değse falan bir şey olur mu?

Olmaz ama yapışkanlığı gidebilir.

Geri